У Патріаршому соборі єрм. Василія Тучапця, ЧСВВ, було висвячено на єпископа – Екзарха Харківського (фото, оновлено)

Поділитися:

Архієрейську Божественну Літургію 21 травня об 11 годині у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового у Києві очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, разом зі свівсвятителями: єпископом Степаном Меньком, екзархом Донецьким, та єпископом-емеритом Василієм Медвітом.

_CEF2159_1600x1067

Чин єпископської хіротонії та очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Співслужили Блаженнішому Святославу владика Василь (Медвіт), Єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький – співсвятителі єрм. Василія Тучапця, ЧСВВ. В Архиєрейській Літургії взяв участь Папський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон.

_CEF2205_1600x1067

У своєму слові Блаженніший Святослав звернувся до усіх, хто прийшов розділити радість з владикою Василем:

“Сьогодні, у день євангелиста і апостола Івана Богослова, святий відкриває нам таїнство особи новохіротонізованого владики Василія Тучапця.

Єпископ – це той, хто спочиває на грудях свого Учителя, від нього набирається мудрості, відкриває собі і Церкві таїнство Божого задуму.

Спочивати – означає перебувати в неустанній молитві, у діалогові любові. Саме євангелист Іван був ісповідником і учителем живого слова”.

Звертаючись до новохіротонізованого єпископа, Глава Церкви зазначив:

“Знаючи владику Василія, можу сказати, що він є небагатослівний: мало говорить, та багато каже. У цьому подібність його з особою Івана Богослова. Ми посилаємо владику Василія на нашу славну Слобожанщину, до Харкова. І він повинен на взірець Іван Богослова пройти цією дорогою свого Учителя до кінця, бути з ним тоді, коли навіть всі розбіжаться. Бути свідком як Страстей Христових, так і славним проповідником Його Воскресіння, – підкреслив Предстоятель УГКЦ.

[nggallery id=67]

Фото osbm.in.ua

Поділитися:

1 Comment on У Патріаршому соборі єрм. Василія Тучапця, ЧСВВ, було висвячено на єпископа – Екзарха Харківського (фото, оновлено)

  1. Сергій Поровчук // 21.05.2014 at 16:03 // Відповіcти

    ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!

    МНОГІЯ ЛІТА ВЛАДИЦІ ВАСИЛЮ!!!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*