У Патріаршому соборі Воскресіння Христового завершилися чування за перемогу добра в Україні

Поділитися:

10 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві відбулися чування за перемогу добра в Україні. Синхронно в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові, у катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ в Одесі та каплиці Преображення Господнього УГКЦ у Маріуполі молилися вірні УГКЦ та інших конфесій, об’єднавшись у молитві. Ці міста єднало між собою «Живе.ТБ» за допомогою прямих включень.

kri3

У своєму коментарі Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відзначив, що прямі включення під час чувань організовано спеціально цього дня, щоб «почути свідчення різних людей, які сьогодні переживають особливі життєві обставини».

У молитовних чуваннях взяв участь папський легат кардинал Кристоф Шенборн, Архиєпископ Відня, який цього дня перебуває в Києві з візитом з нагоди 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля, а також священики з різних храмів та монастирів по Україні. Від монастиря св. Василія Великого участь у молитві взяв парох храму о. Рафаїл Стефурак, ЧСВВ, та о. Тома Кушка, ЧСВВ.

kri4

Молитовний вечір, який провадив Тарас Жирко, актор театру ім. Івана Франка та парохіянин храму св. Василія Великого, розпочав Блаженніший Святослав своїм пастирським словом.

kri2

Глава УГКЦ згадав у своїй промові, яку вирішальну роль відіграв святий Папа Іван Павло ІІ у визволенні нашої Церкви та її переходу з підпілля до легалізації.

«Сьогодні святий Папа є присутній між нами, – зазначив Блаженніший Святослав. – В особливий спосіб – через мощі, котрі почитаємо у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Ми сьогодні дякуємо господу Богу за дар свободи, – звернувся Глава УГКЦ до молитовної спільноти. – Не бійся, тільки віруй: цими словами сьогодні молімося, чуваймо, ідімо вперед», – додав Блаженніший.

Усі присутні в соборі молилися вервицю, яку доповнювали включення з різних областей України, де зібралися вірні УГКЦ та інших українських конфесій, щоб свідчити Боже слово та присутність Христа у своєму житті.

Кардинал Крістоф (Шенборн) на завершення молитви виступив зі словом.

kri˛1

«Те, чим живе Україна сьогодні, має стати взірцем для інших країн світу, – сказав кардинал. – Проте передумовою для нас має стати те, що ми розділятимемо політику та церкву, – додав папський легат. – Мене вразило ще й те, що храм поруч Майдану став свого часу польовим шпиталем для поранених. Який це вражаючий образ церкви! – підкреслив кардинал Шенборн».

«Папа вас любить і складає подяку Богові за вашу великодушність і жертвенну любов до Бога та своєї землі», – наостанок зачитав послання від Папи Франциска до українців кардинал Крістоф.

Блаженніший Святослав (Шевчук) подякував кардиналу за його присутність серед української молитовної громади, що зібралася в Патріаршому соборі. Кардинал уділив усім присутнім своє благословення.

osbm-kyiv.com.ua

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*