У ПІдгірцях відбулися чергові збори ігуменів та настоятелів монастирів ЧСВВ Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні
9 липня у Підгорецькій обителі отців василіян відбулись чергові збори ігуменів та настоятелів Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Такі збори в монастирі в Підгірцях відбулися вперше. Від київського монастиря св. Василія Великого у зустрічі взяв участь о. ігумен Роман Шуп’яний.
Захід традиційно розпочався з молитви, яку у місцевому храмі провадив Протоігумен Провінції о. Пантелеймон Саламаха. Ченці відслужили молебень до св. Василія Великого. Під час молебню о. Йосафат Фітель, ігумен Івано-Франківський, виголосив проповідь, у якій підкреслив місію, до якої покликаний монах-василіянин: кожен з нас є носієм Доброї новини.
[singlepic id=1148 w=600 h=400 float=center]
Опісля було відправлено панахиду за апостолом українського народу Тарасом Шевченком. Згідно історичних даних, ченці василіяни, що у Підгірцях, свого часу першими після смерті Кобзаря 1861 року відслужили панахиду за видатним поетом українського народу.
[singlepic id=1143 w=600 h=400 float=center]
[singlepic id=1144 w=600 h=400 float=center]
Під час основної частини зборів ігуменів та настоятелів Провінції було обговорено нагальні питання. Директор видавництва «Місіонер» о. Климентій Стасів, ЧСВВ зробив коротку презентацію двох книг: «Україна – земля мучеників» італійського автора Джампаоло Маттеі та «Християнство Тараса Шевченка» Дмитра Степовика. Отець Климентій подякував о. протоігумену за сприяння й допомогу у видавництві важливої для українського читача літератури. За словами директора «Місіонера», книга Дмитра Степовика вперше так яскраво розкриває досі не вивчену тему шевченкового духовного життя та його переживання Бога у власному житті.
[singlepic id=1146 w=600 h=400 float=center]
Під час свого слова о. Дам’ян Кастран, ігумен Гошівського монастиря, запросив усіх на ювілейний Відпуст з нагоди 5-ї річниці коронації чудотворної Гошівської ікони Божої Матері та урочистого проголошення Декрету про встановлення 5 серпня днем вшанування цієї ікони. Доцент кафедри археології Михайло Филипчук ознайомив усіх присутніх з історією розкопок, що проводились на території Підгорецького монастиря.
На завершення о. Протоігумен підвів підсумки діяльності Провінції за даний період. Збори завершилися спільною фотографією ченців. За трапезою отці василіяни мали нагоду поспілкуватися у дружній атмосфері, після чого ігумени та настоятелі роз’їхалися по монастирях.
[singlepic id=1147 w=600 h=400 float=center]
Підгорецький монастир побудований у 1706—1750 рр. на місці давньоруського монастиря, зруйнованого у 1241 році татаро-монголами.
Церкву та монастир відновив Станіслав Конецпольський (1592—†12 березня 1646). В монастирі була бібліотека, що складалася зі старовиних книг.
Монастир в радянські часи був філіалом туберкульозної лікарні, лише у 1991 році його було передано монахам-василіанам, які за короткий час повністю відновили святиню
Монастирський ансамбль належить до визначних пам’яток барокової архітектури галицької школи. В теперішній час його складають церква, корпус келій, огорожа, дзвіниця та кілька менших споруд. Онуфріївська церква побудована у 1726-1750 роках, оздоблювальні роботи тривали до 1770-х років.
Детальніше про книгу Дмитра Степовика:
Готуючись до ювілею 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, відомий учений Дмитро Степовик написав книгу про нього як про безмежно віруючого в Бога; про нього, що своїм життям, духовним устремлінням і, звичайно, творчістю, наслідував учення Господа нашого Ісуса Христа.
Це дуже рідкісна тема в морі шевченкознавства, майже не опрацьована, зокрема в Україні. Тож Дмитро Власович, мистецтвознавець, філософ і богослов за фахом, написав новаторську й надзвичайно цікаву книгу про людину, яка давно стала символом України.
Розраховано на шевченкознавців, культурологів, усіх, хто любить нашого Великого Кобзаря.
Видавництво Місіонер, 2014, 392 стор. з ілюстраціями, тверда обкладинка.
Прес-служба osbm.in.ua
Leave a comment