У прощі семінаристів до Патріаршого собору взяли участь ченці-василіяни

Поділитися:

14 червня Глава й Отець УГКЦ очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві в межах прощі семінаристів духовних семінарій УГКЦ з усієї України. З Брюховицької семінарії – Василіянського інституту філософсько-богословських студів ім. Й. В. Рутського – семінаристи приїхали разом з ректором – о. Йосафатом Хаймиком, ЧСВВ.

Із Верховним Архиєпископом УГКЦ співслужили владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, та владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Проповідуючи, Глава Церкви зазначив, що слово про боговибраність проходить червоною ниткою через усі книги Святого Письма. «Від початку, щоби приготовити людину до повноти її спасіння у Христі, Господь вибирає народ, з яким потім укладає Заповіт. Цей старозавітній народ Господь обрав як народ святий, в якому має об’явитися повнота Божої істини, світло Його Закону, на якому спочине повнота Божих благословенств», – сказав він.

proshcha-do-soboru

Так само  Ісус Христос вибирав перших апостолів, увійшовши в їх щоденне робоче буденне життя. «Він приходить на берег моря, де вони працюють як рибалки, і там, виходячи з їхньої особистої життєвої ситуації, робить боговибраними. Таким способом покликаючи їх до особливої апостольської місії, роблячи їх “рибалками людей”», – додав проповідник.

proshcha-do-soboru2

Приготовляючи апостолів до цього нового служіння, Господь робить їх учасниками нової місії, бо, обираючи людину, Бог долучає її до своєї особистої дії – «навчати та проголошувати Євангеліє і загоювати усяку недугу в народі». «Господь покликає до цієї місії дуже дивних людей. Наприклад,  апостол Петро, за інтелектуальним рівнем був найслабшим серед усіх учнів, а Господь робить його скелею, на якій будує Церкву», – сказав він. Пояснюючи спосіб вибору Христових учнів, апостол Павло навчав: «Господь вибрав немудре світу цього, щоб засоромити премудрих. Він вибрав слабких світу цього, щоб засоромити сильних». Бо сила Божа виявляється в немочі.

proshcha-do-soboru3

Глава Церкви пригадав, що цього дня Церва святкує свято Пресвятої Євхаристії – урочистого поклоніння Тілу і Крові Господа. Проповідник переконаний, що кожен із нас став боговибраним ще  в момент хрещення. «Ми стали боговибраним народом у момент нашого хрещення, ще в часи князя Володимира Великого, – продовжив він. – Однак наша особлива місія, до якої покликає нас наше боговибранство, – це святість». Але неможливо сповняти цю місію без таїнства Євхаристії. Бо Святе Причастя є метою та вершиною християнського життя. Без нього немає Церкви, немає справжнього духовного життя. УГКЦ вистояла саме завдяки тому, що в тюрмах і концтаборах священики щодня звершували Святу Літургію.

proshcha-do-soboru1

Ми можемо зростати в нашому боговибранстві, коли отримуватимемо цю Божу поживу: «Кожен із вас покликаний, як і колись апостоли, піти за покликом Божим до святості, яку Він нам дає в таїнстві Пресвятої Євхаристії».

Звертаючись до присутніх семінаристів, Предстоятель УГКЦ сказав: «Господь вибрав вас, бо Він вас полюбив і особисто приготовив. Покликаючи вас до священства, Він у ваші руки покладе цей найбільший дар своєї Церкви, бо ви будете служителями таїнства Пресвятої Євхаристії. Самі з цього дару користайте щодня і, як служителі, ви маєте ним кормити всю Церкву».

Після Літургії Блаженніший Святослав вручив присутнім семінаристам пам’ятки прочанина.

Закінчилися урочистості освяченням води у Дніпрі та відновленням хресних обітів.

Департамент інформації УГКЦ, фото ІФДС.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*