У Римі пом’янули Бл. пам’яті слугу Божого Митрополита Андрея Шептицького

Поділитися:

1 листопада 2010 року у Соборі Св. Софії у Римі, на запрошення ректора храму о. Івана Музички була відслужена Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії у співслужінні о. Олександра Сапунка, Пасторального координатора для українців в Італії, о. Петра Квича, єрм. Юстина Бойка та диякона Петра Іськіва.

В дусі євангельського читання від євангеліста Івана про Архиєрейську молитву Ісуса Христа, Владика Діонісій у проповіді наголосив на «великому значенні дня 1 листопада для нас, для історії УГКЦ та нашої держави». Проповідник зокрема зазначив, що «Митрополит Андрей, 66-ту річницю з дня смерті якого відзначаємо саме в цей день,  сповняв усім свої життям волю Ісуса Христа про єдність. Він був апостолом єдності, який не любив ні сварки, ні ненависті. Намагався усім своїм життям не бути нікому ворогом». Владика заохотив вірних молитись про чудо за посередництвом Митрополита Андрея. Молитись з вірою, щоб прискорити день його прослави. Архієрей згадав і блаженного священномученика  Теодора Ромжу, який не схилив своєї голови перед кривавим молохом комуністичного терору та був страчений через отруєння.

Крім того, у цей день в особливий спосіб згадуємо усіх полеглих за волю України, преосвященний сказав: «Нехай 1 листопада стане днем скріплення нашої віри, єдності і любові на взірець наших великих попередників, яких сьогодні згадуємо».

Після святої Літургії у інституті св. Климента відбулась доповідь  о. д-р Івана Музички про Митрополита Андрея, у якій доповідач глибоко розкрив постать Митрополита Андрея Шептицького.

За матеріалами УГКЦ.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*