У Римі розпочалася Всенародна проща до собору Святої Софії

Поділитися:

Учора, 13 жовтня, розпочалася Всенародна проща до собору Святої Софії в Римі. У той день, о 17.00 за італійським часом, було відслужено Велику вечірню та Чин благословення відновленого собору. Очолив богослужіння Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.


У молитві взяли участь священики та єпископи з України, представники Римо-Католицької Церкви, зокрема Президент папської ради для нової євангелізації Архиєпископ Ріно Фізикелла та Президент адміністрації церковного майна Ватикану кардинал Доменіко Кальканьо. Учасниками урочистостей також була посол України при Апостольській Столиці Тетяна Іжевська та делегація Львівської обласної державної адміністрації.


Звертаючись до паломників, митрофорний протоієрей Іван Дацько, голова Релігійного товариства для українців-католиків у Римі «Свята Софія», сказав: «Патріарх Йосиф (Сліпий) усвідомлював, що Католицький університет, який знаходиться поряд із Собором, не може існувати без свого храму. Тому одразу після завершення будівництва приміщення університету розпочав зводити новий храм Божої Премудрості. Відтоді ця святиня стала видимим знаком глибоко закоріненої християнської віри у нашому народі».
Паломництво до собору Святої Софії продовжиться у неділю Архиєрейською Літургією, яку очолить Блаженніший Святослав. Крім того, о 16.00 відбудеться концерт української сакральної музики на честь Святішого Отця Венедикта XVI в одній із найстаріших базилік вічного міста – церкві Святої Марії ангелів та мучеників. Завершиться паломництво у понеділок, 15 жовтня, Богослужінням у головному храмі Католицької Церкви – базиліці Святого Петра.


Додамо, що будівництво собору Святої Софії було розпочато у 1967 році. У 1969 році Блаженніший Йосиф та 17 українських єпископів, у присутності Папи Павла VІ, який переніс сюди із базиліки Святого Климента частину мощів цього святого і поклав під головний престол, здійснили посвячення храму і запрестольної мозаїки, спроектованої видатним українським митцем Святославом Гординським. Реставраційні роботи храму було розпочато рік тому та завершено завдяки пожертвам вірних УГКЦ з усього світу.

Прес-служба оргкомітету

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*