“У такі моменти здається, що Бог ще ближче до нас, ніж завжди…” Відгук Олесі Василенко про недільний відпочинок родин Лицарів Колумба

Поділитися:

Вікенд був організований як зустріч родин Лицарів Колумба. Вибрали чудове мальовниче місце – Пирогово, національний музей народної архітектури та побуту України? музей просто неба? село в місті з маленькими старовинними церквами, мальовничою природою, безмежним простором, якого так не вистачає часом в місті. Для мене ці місця дуже схожі на батьківщину моїх батьків, де я всі канікули проводила в дитинстві – приємні спогади до сьогодні.

Наша сім’я давно чекала подібного спілкування в колі християнських родин – не один раз ми з чоловіком про це розмовляли. Я шукала спільноти сімей при нашій церкві – мої пошуки не увінчалися успіхом та і щоденні турботи, маленькі діти – всі бажання залишилися тільки на етапі планів. Тому коли ми дізналися про можливість відпочити і поспілкуватися в колі сімей Лицарів Колумба – то швидко погодилися.

Недільний відпочинок розпочався Літургією в невеличкій дерев’яній церкві на території музею, якій вже більше 200 років. Спокійно, затишно, малолюдно – в такі моменти здається, що Бог ще ближче до нас, ніж завжди. Службу Божу вели отці Роман та Павло, Лицарі співали замість хору, звичайно, долучалися і ми – всі присутні. Діти були чемніші, ніж завжди, напевно вражені новизною. Проповідь отця Романа про всіх cвятих легко сприймалася на старовинних акуратно застелених лавках у прохолодному храмі і здавалося, що промовляється для кожного з нас зокрема.

Святе Причастя, ,лагословення – от і недільний день освячений, духовне піднесення підсилювалося мальовничими краєвидами “неокультeреної” природи.

Ну а потім – дозвілля з приготуванням обідньої трапези! Чоловіки – біля мангалів, жінки знайомилися за нарізкою овочів та підготовкою обіднього столу. Діти – вільне плавання: і біля мангалів цікаво, і біля столу чимось смачненьким можна поласувати ще до початку обіду, і мяча покопати – 5-річні Анастасія та Наталя напевно добре запам’ятають індивідуальні уроки з футболу з отцями Романом та Павлом.

Свіже повітря, сонячна малохмарна погода, легкий приємний запах від смаколиків з мангалу, вся сім’я – поруч, приємне невимушене спілкування з людьми близькими по духу – справжній відпочинок для душі та тіла!

Обід видався на славу – по-іншому і не могло бути: свіжий шашлик досхочу, овочі та грибочки на грилі, свіжі овочі та фрукти. Так і набралися сил для української пісні – це було неповторно! Лицарі підготувалися відповідно – прихопили пісенники, баян. Посмішка виникала мимоволі від задоволення і захоплення, душа раділа. Читала, що і Бог краще вислуховує молитву співану. Хотілося слухати і співати ще і ще, діти плескали в долоні від радості та пританцьовували.

Час відпочинку промайнув дуже швидко та однозначно всі захотіли подібних зустрічей побільше. Дякуємо за добру думку про організацію зустрічі Лицарам, за духовний супровід отцям Роману та Павлу, за участь всім присутнім!

Василенко Олеся

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*