«Україна потребує єдності між християнами, бо від цього залежить наша внутрішня духовна сила!» — Блаженніший Святослав

Поділитися:

У неділю, 20 січня 2019 року, у рамках Тижня молитов за єдність християн відбувся міжконфесійний молебень у храмі Святого Василія Великого УГКЦ. Разом молились Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, єпископи і священики Греко-Католицької та Римо-Католицької, Православної, Лютеранської, Вірменської та інших Церков, які спільно з християнами усього світу солідаризуються у своєму бажанні єдності християн.

Головною темою розважання і гаслом цього екуменічного Тижня є слова зі старозавітної книги Второзаконня: “Прямуй до справедливості та шукай правди” (16, 18–20). Спільну молитву організувала Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами.

Проповідником став владика Ігор Ісіченко, Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

“Справедливість та правда — це те, що має привести в обіцяну землю Його народ. Це дається нам у Церкві Христовій і це те, що ми можемо принести у нашу країну”, — вважає владика Ігор Ісіченко та додає: “Творити справедливість — ось покликання Церкви”.

На його погляд, часом у суспільства виникає спокуса замість правди використовувати її симулякри (від лат. simulacrum — подоба, копія). Однак саме у Євангелії ми віднаходимо правду, яка є незмінною. І немає кращого свідчення про Церкву, ніж стосунки всередині цієї Церкви.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму слові до присутніх висловив слова вдячності за участь у події, яка об’єднує християн України та дарує “щирість перебування у спільній молитві”.

За його словами, єдність між християнами є Божим ділом, а символом єдності є Святий Дух. “Україна потребує єдності між християнами, бо від того, наскільки ми є єдиними, залежить наша внутрішня духовна сила!” — наголосив духовний лідер греко-католиків.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*