“Усі події нашого життя мають сенс, коли вони виповнені Богом”. Проповідь о. Тараса Тижника [12 травня 2020]

Поділитися:

У вівторок, 12 травня, ігумен монастиря св. Василія Великого о. Тарас Тижник відслужив ранкову Літургію. Отець Тарас проповідував на тему Євангелія від Йоана (7, 1-13).

У своїй проповіді о. Тарас роздумував над часом Божим, що у своїй повноті відрізняється від розуміння людського часу, що минає.

Звертаючи увагу вірних на контекст євангельських подій, проповідник згадав про відвідини Ісусом Єрусалиму.

“У першій подорожі Він розганяє у храмі міняйлів та має зустріч з Никодимом. Про другу подорож до Єрусалиму ми читали в неділю – саме тоді Він оздоровляє паралітика. Як виявляється, вже невдовзі юдеї хочуть вбити Христа. У сьогоднішньому Євангелії від Івана це третя подорож Ісуса Христа до Єрусалиму».

За словами о. Тараса, євангелист Іван показує нам різні рівні близькості людей до Ісуса Христа. Родинна близькість ще не дає можливості відкрити Бога в Ісусі Христі ні його родичам, ні землякам.

«Близькість, якої очікує від нас Господь Бог – це близькість до Нього саме як до Бога. Не просто до легендарної постаті, яка може захоплювати, але в якій людина не бачить свого Бога», – наголосив проповідник.

«У Синоптичних Євангеліях є чітко побудоване розрізнення часу звичайних подій, людських – і часу Божого приходу, – додав о. Тарас. – Попри спокусу слави, що виявляється в людей довкола Ісуса Христа, Сам Він розмежовує те, що Боже, і те, що людське».

На завершення ранкових роздумів отець звернув увагу на актуальність Іванового Євангелія в досвіді нашого життя.

«Господь Бог вчить нас бачити по-Божому та розуміти, що сенс кожної події полягає в тому, що саме Бог її сповнює. Усі події нашого життя мають сенс, коли вони виповнені Богом. Сьогодні пропоную над цим пороздумувати і спробувати вникнути у розуміння в нашому житті часу як надходження Бога, Який мене супроводжує. Попри те, що людина дуже часто з тим надходженням Бога у своєму житті розминається», – завершив проповідь о. Тарас.

Євангеліє від Йоана 7, 1-13

1. В той час ходив Ісус по Галилеї; він не хотів більше ходити по Юдеї, бо юдеї бажали убити його. 2. Наближалося ж юдейське свято Кучок. 3. І мовили до нього брати його:

– Іди звідси в Юдею; нехай учні твої побачать діла, що ти робиш. 4. Ніхто бо не чинить нічого тайно, коли бажає бути явним. Якщо ти таке робиш, яви себе світові.

5. Бо й брати його не вірували в нього. 6. Тоді Ісус відповів їм: не надійшов іще час мій; ваш час – готовий завжди. 7. Світ не може вас ненавидіти; мене він ненавидить, бо я свідчу проти нього, що діла його лихі. 8. Ідіте, отже, ви на свято; я не піду на те свято, мій час ще не настав.

9. Сказавши це до них, він лишився у Галилеї. 10. Та коли брати його пішли на свято, він так само пішов, однак не явно, а наче потай. 11. Юдеї шукали його на святі й питалися:

– Де він?

12. І люди говорили багато про нього між собою; одні твердили: він добрий; а інші відповідали: ні, він лише народ туманить. 13. Однак ніхто не говорив про нього явно, зо страху перед юдеями.

Довідка:

З травня храм та монастир св. Василія Великого розпочав цикл травневих богослужінь. Кожного понеділка, вівторка, четверга та п’ятниці отці відправлятимуть Службу Божу з короткою проповіддю на початок дня. Після Літургії правитимемо Молебень до Богородиці.

Щосереди та щосуботи священники храму служитимуть заупокійну Літургію з Панахидою. Усі ранкові Літургії транслюються у соцмережах монастиря: Фейсбук та Ютуб.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*