В Івано-Франківську відбулася історична Перша Конвенція Лицарів Колумба в Україні

Поділитися:

10-12 травня 2019 року в місті Івано-Франківську відбулася Перша історична Конвенція Лицарів Колумба в Україні, яку духовно провадили Глава Римо-католицьких єпископів в Україні Архієпископ Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, Екзарх Одеського екзархату УГКЦ Михаїл Бубній та єпископ Бучацької єпархії УГКЦ Дмитро Григорак.

Це найперша історична зустріч Лицарів Колумба з усієї країни з моменту надання українським лицарям Національного статусу. До участі у Конвенції прибули більше 100 делегатів з родинами від усіх 29 лицарських Рад в Україні: римо- та греко-католиків.

Учасники Конвенції відзначили дуже високу якість організації заходу завдяки братам з Івано-Франківських Рад, Оргкомітету Конвенції, зокрема Регіональному Делегату брату Мирославу Мазуру та отцям-капеланам.

Програма заходу була насиченою, та включала цілу низку подій: ряд урочистих богослужінь у храмах міста (Римо-католицький костел Христа Царя, Архикатедральний Собор Воскресіння Христового та Каплиця Івано-Франківської духовної семінарії Святого Йосафата), робочі засідання, на яких делегати Конвенції заслухали урочисті привітання гостей, провели вибори Національних офіцерів, затвердили резолюції та обговорили напрямки подальшого розвитку Ордену в Україні, питання співпраці та взаємодії.

Конвенція розпочалась літургією у латинському обряді у Римо-католицькому костелі Христа Царя під проводом Архієпископа Митрополита Мечислава Мокшицького, який на проповіді зазначив, щоб ми «несли ім’я Божого Сина «перед язичницькими народами, перед царями і перед синами Ізраїля» (Ді 9,15), як Апостол Павло…. за апостолом Павлом зможемо сказати: «Бо для мене життя – то Христос»… Вдивляючись в Святого Апостола Павла, ми повинні усвідомити собі, що тепер саме ми є тими учнями, які покликані свідчити про Ісуса перед сучасними нам людьми…. Однак свідок Христа повинен йти до того, щоб не лише «при певних обставинах» і лише  «часом», а кожним своїм вчинком свідчити про те, що він є учнем Христа… Святий Йоан Золотоустий говорив: «Христос вибрав нас, щоб ми були світлом, ферментом, вчителями; щоб ми були на землі ніби ангели серед людей, як зрілі люди посеред дітей….. Ми, Лицарі Колумба, які живемо для Христа, будьмо таким знаком, щоб разом зі святим Павлом сказати: «Я змагався добрим змагом, свій біг закінчив, віру зберіг. Наостанку мені призначається вінок праведности, якого мені того дня дасть Господь, Суддя праведний; і не тільки мені, але й усім, хто прихід Його полюбив» (2 Тм4,7-8)».

Після літургії відбулася вечеря, яка завершилась вечірньою прогулянкою по Івано-Франківську, незважаючи на те, що дощова погода супроводжувала делегатів у цій події.

Наступного дня, у суботу 11 травня 2019 року, у другий день Конвенції почався із Божественної Літургії у каплиці Святого Йосафата у Духовній семінарії, яку очолив Одеський екзарх Михаїл Бубній. Владика привітав всіх делегатів-лицарів із історичним днем Конвенції, в рамках якого заплановано обрання Національних офіцерів та затверджено права українських лицарів, як окремої юрисдикції і зазначив у своїй проповіді, що «ми повинні кожен раз підтверджувати достойність, надану нам Найвищою Радою і бути світочами, тими вогниками, які запалять людей, зокрема чоловіків на парафіях».

Ми ще до кінця не усвідомлюємо, наскільки це важлива подія для Лицарів в Україні та в історії християнства України, але з впевненістю можемо сказати, що всі, хто був присутнім на даній Конвенції вже увійшли в історію, як світового глобального Лицарства, так і Христової Віри в Україні.

Vivat Jesus!

Повідомив брат Степан Джус,

Великий Лицар Ради #16250 cвятого Василія Великого в місті Києві

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*