В УГКЦ утворено Кримський екзархат та проголошено про обрання нового єпископа для Одеського екзархату

Поділитися:

У четвер, 13 лютого 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець, взявши до уваги створення Кримського екзархату УГКЦ та призначення дотеперішнього Екзарха Одесько-Кримського владику Василя (Івасюка) Єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів Екзарха Одеського, яким став високопреподобний о. Михайло Бубній, ЧНІ, дотеперішній настоятель монастиря отців редемптористів в Івано-Франківську та парох парафії Матері Божої Неустанної Помочі, надаючи йому титулярний осідок Тубурсіко-Буре.

Кримський Верховно-архиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Одесько-Кримського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Автономної республіки Крим з осідком у Сімферополі.
Відповідно до церковного законодавства, Адміністратором обох екзархатів (Одеського та Кримського) до часу інтронізації новоіменованого Екзарха Одеського буде владика Василь (Івасюк).

Біографічна довідка
Ієромонах Михайло Бубній народився 16 вересня 1970 року в с. Хлівчани, Сокальського району, Львівської області.
1991 року вступив до Львівської провінції Чину Найсвятійшого Ізбавителя (Редемптористи). Перші обіти склав 19 серпня 1992 року, а 7 квітня 1996 року склав довічні обіти.
Священичі свячення прийняв 19 серпня 1997 року у церкві Преображення Господнього у Львові (святитель Блаженніший Любомир (Гузар)).
Богословську освіту і священичу формацію здобував у Вищій духовній семінарії Отців Редемптористів у Кракові (філософія) та Тухові (богослов’я) в Польщі. Закінчив семінарію у 1998 році із титулом «магістра богослов’я».
Після закінчення семінарії виконував служіння префекта кандидатів до Львівської провінції ЧНІ, сотрудника при парафії Успіння Пресвятої Богородиці в м. Тернопіль.
В 1999-2001 роках був соцієм студентів Львівської провінції ЧНІ, які навчалися в Тухові. З 20 січня по 30 червня 2000 року проходив курси вихователів в Салезіянському університеті в Римі.
27 червня 2002 року Декретом Блаженнішого Любомира був призначений до праці в Постуляційному центрі УГКЦ.
У серпні 2001 року призначений ігуменом монастиря та настоятелем храму Святих апостолів Петра і Павла у м. Новояворівську (Львівщина).
З червня 2002 року до травня 2005 року виконував служіння магістра новиків Львівської провінції ЧНІ при монастирі Святого Герарда в Кохавино (поблизу Жидачева на Львівщині).
Від 9 травня 2005 року до вересня 2007 року був ігуменом монастиря Святого Альфонса та Ректором Вищого духовного інституту ім. бл. свщм. Миколая Чарнецького у Львові. Водночас проводив численні парафіяльні реколекції та місії для різних груп вірних на Львівщині, Тернопільщині та США.
Від 2007 року по 2010 рік навчався у Папському східному інституті в Римі, які закінчив, здобувши ступінь ліценціата канонічного права.
Від 2010 року по нині виконує обов’язки ігумена монастиря Святого Йосифа та пароха церкви Матері Божої Неустанної помочі в м. Івано-Франківську.
13 лютого 2014 року у Ватикані було повідомлено, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення ієромонаха Михайла Бубнія, ЧНІ, Екзархом Одеського екзархату.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*