В УГКЦ відбудуться Марійські дні молитви за Україну

Поділитися:

Солідарність людей і маніфестація миру сьогодні є особливо важливими. Додаймо до цих маніфестацій найважливіше – молитву. Звернімося про поміч до Царя царів і Володаря володарів – до Господа нашого Ісуса Христа. Прислухаймося до об’явлень Його Матері Пречистої Діви Марії, яка в історії часто з’являлася у різних куточках світу (особливо в Люрді та Фатімі) із посланнями для людства, а також в Україні у різних місцях, які стали чудотворними.

Йдеться у Зверненні Комісії у справах мирян УГКЦ до мирян та українців з нагоди Марійських днів молитви за Україну, що відбуватимуться 12 – 14 жовтня 2014 року. (див. Додаток).

Додамо, що торік у Ватикані 12–13 жовтня проходили Марійські дні з нагоди Року віри. У неділю, 13 жовтня 2013 року, у 96-ту річницю фатімських об’явлень, Святіший Отець здійснив Акт присвячення світу Непорочному Серцю Марії. Про це просила в 1917 році Матір Божа у Фатімі, а також просила молитися про навернення Росії.

У Зверненні представники Комісії також закликають 12 жовтня  (або ж в одну з неділь жовтня, визначену місцевим єпископом) о 15:00 годині вийти на Хресну ходу миру з процесійними хрестами, хоругвами, чудотворними іконами, мощами святих у містах та селах України, скрізь де є українці.  Крім того, 13 жовтня в кожній парафії ввечері після вечірніх богослужінь пропонується помолитися вервичку (чи Молебень) до Пресвятої Богородиці про заступництво і покров для українського народу, про правдиве покаяння всіх грішників у світі, а особливо молімося за навернення Росії, бо коли навернеться народ Росії – зупиниться війна

На переконання Комісії поєднання пам’яті трьох подій (25-та річниця легалізації УГКЦ, 97-ма річниця об’явлень у Фатімі і свято Покрова Пресвятої Богородиці) є важливою нагодою, щоб ми всі разом, вийшовши на вулиці, попросили Господа Бога за молитвами Пресвятої Богородиці про навернення всього Українського народу і про новий розквіт нашої Держави та Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

 

 Додаток:

Звернення
Комісії у справах мирян УГКЦ
до мирян та всіх українців
з нагоди Марійських днів молитви за Україну
(12–14 жовтня 2014 р. Б.)

Дорогі брати і сестри, улюблені у Христі Ісусі миряни!

Слава Ісусу Христу!

Вже неодноразово відбувалися Марші миру в різних містах України та світу. Солідарність людей і маніфестація миру сьогодні є особливо важливими. Додаймо до цих маніфестацій найважливіше – молитву. Звернімося про поміч до Царя царів і Володаря володарів – до Господа нашого Ісуса Христа. Прислухаймося до об’явлень Його Матері Пречистої Діви Марії, яка в історії часто з’являлася у різних куточках світу (особливо в Люрді та Фатімі) із посланнями для людства, а також в Україні у різних місцях, які стали чудотворними. Упродовж історії нашого народу Богородиця вислуховувала і рятувала своїм святим Покровом тих, які наполегливо підносили свої благання до Господа.

Торік у Ватикані 12–13 жовтня проходили Марійські дні з нагоди Року віри. У неділю, 13 жовтня 2013 р., у 96-ту річницю фатімських об’явлень, Святіший Отець здійснив Акт присвячення світу Непорочному Серцю Марії. Про це просила в 1917 році Матір Божа у Фатімі, а також просила молитися про навернення Росії. Головний зміст усіх послань Богородиці незмінний – це покаяння і навернення людей до Бога. Цілий жовтень є місяцем присвяченим молитви на вервиці. Отож, молімось вдома і всі разом велелюдно у храмах та на майданах!

 

Нехай 12, 13 і 14 жовтня цього року
будуть Марійськими днями молитви за Україну

 

Закликаємо 12 жовтня 2014 р. Б. (або ж у одну з неділь жовтня, визначену місцевим єпископом) о 15:00 год. вийти на Хресну ходу миру з процесійними хрестами, хоругвами, чудотворними іконами, мощами святих у містах та селах України, скрізь де є українці.

Осінь цього року є 25-ю річницею легалізації Української Греко-Католицької Церкви – мучениці, яка пережила комуністичний терор і з її відродженням розпочався процес відродження України, коли десятки тисяч людей вийшли з молитвою на вулиці. Важливою є публічна молитва: молитовні хресні ходи – це наше свідчення вірності і вдячності Богові та Пресвятій Богородиці за дар свободи. Надзвичайно важливим є процес подальшого переображення нашого народу, розширення простору гідності, переміни свідомості, навернення й освячення всіх людей, бо тільки молитвою зможемо подолати корупцію і суспільний гріх.

13 жовтня 2014 р. Б. (у понеділок) виповнюється 97 років відтоді, коли Пресвята Богородиця об’явилася востаннє трьом дітям у Фатімі (Португалія), звершила «чудо сонця» для сімдесяти тисяч там присутніх людей і закликала всіх до молитви, покаяння і навернення: «щодня відмовляти вервицю на честь Пресвятої Богородиці, щоб досягнути миру для світу та кінця війни [Першої світової]». Також Богородиця просила молитися за навернення Росії, де розпочався комуністичний терор і ненависть до Божої Церкви, які тривають і понині.

В цей день, 13 жовтня 1917 р., як зазначив владика Інокентій Лотоцький (ЧСВВ) у збірнику своїх проповідей «Хваліте Господа», у Москві вчителька Марія Алєксандрова привела дітей в центральний храм на урок релігії, і в цей момент увірвалися на конях комуністичні бойовики, побили дітей, деяких аж до смерті, шаблями порізали ікони і порубали іконостас, осквернили храм. Коли вчителька прибігла до міського урядовця і розповіла про ці страшні речі, він холоднокровно відповів, що це все відбувається з його дозволу. Так почалася Жовтнева революція – апокаліптичний наступ червоного дракона (Од.12, 3), який засів на московському троні.

Пропонуємо 13 жовтня в кожній нашій парафії ввечері після вечірніх богослужінь помолитися вервичку (чи молебень) до Пресвятої Богородиці про заступництво і покров для всього нашого народу, про правдиве покаяння всіх грішників у світі, а особливо молімося за навернення Росії, бо коли навернеться народ Росії – зупиниться війна. Важливо, щоб цього дня люди чисельно приступили до сповіді, нехай кожен приведе зі собою ще двох-трьох сусідів чи знайомих – тих, які давно чи роками не сповідалися. Цього дня можна здійснити Акт присвячення України і світу (а особливо Росії) Непорочному Серцю Марії (додаткові матеріали на сайті комісії).

14 жовтня 2014 р. Б. (у вівторок) – празник Покрова Пресвятої Богородиці. Це свято завжди було важливим в історії нашого багатостраждального народу, особливо в лихоліття війни. 6 квітня цього року, у п’яту неділю Великого посту Глава УГКЦ Блаженніший Святослав урочисто відновив Акт посвяти українського народу під Покров Богородиці, подібно як це зробив вперше князь Ярослав Мудрий у 1037 році та багато церковних провідників народу, серед яких великий митрополит Андрей Шептицький. Цей акт не є формальністю, а дієвим закликом до активної молитви. Пропонуємо повторити цей акт у день празника Покрови.

Поєднання пам’яті цих трьох подій (25-та річниця легалізації УГКЦ, 97-ма річниця об’явлень у Фатімі і свято Покрова Пресвятої Богородиці) є важливою історичною нагодою, аби ми всі разом, вийшовши на вулиці, попросили Господа Бога за молитвами Пресвятої Богородиці про навернення всього Українського народу і про новий розквіт нашої Держави та Церкви. Як це зробити?

 

Всі разом як народ Божий
повернімося свідомо до Господа Бога і його заповідей

 

Програма і стратегія розвитку для країн і кожного зокрема давно відома і є записана у Святому Письмі, це програма духовної переміни, переображення.

«Так говорить Господь Бог: Наверніться, і відступіть від ваших божків, і від усіх ваших гидот відверніть свої обличчя!» (Єзекиїл 14, 6)

«Наверніться до Господа, і будете жити» (Амос 5, 6)

Важливо усвідомити, що країна потребує не тільки повного перезавантаження влади, а й повного перезавантаження свідомості кожного українця. Христос через страждання і хресну смерть «творить все нове» (Одкр. 21, 5). Через страждання і чисельні жертви ми як народ зараз маємо позбутися старої рабської, радянської і споживацької свідомості, маємо творити нове суспільство дітей Божих, що є Христовою Церквою миру, любові і добра – і це є Царством Божим, що розгортається у світі, де в серці людини перемагає добро і правда, де людина приймає вчення Христа і живе ним.

Німецький католицький священик-єзуїт Альфред Дельп (15.09.1907 – 2.02.1945), коли його примушували нацисти до співпраці у розбудові «нової Німеччини», відповів дуже глибокими словами, що хліб є важливий (економіка), свобода – ще важливіша (гідність), але найважливіше – це незламана вірність і незраджене Богопоклоніння (з книги папи Венедикта XVI «Ісус з Назарета»). Дуже важливо нашому народові не зупинятися на половині дороги, виборовши свободу і гідність – маємо свідомо і добровільно обрати Добро, абсолютне Добро, яким є Бог. Інакше знову зробимо помилку, і станеться зло, яке прийде у знову перефарбованій, гарній обгортці.

Революція Гідності ще не довершена. Важливо у серці кожного українця розширити простір гідності до межі зустрічі із живим Богом. Найбільший ворог може бути лише в середині нас самих – це гріх і зло, яке руйнує нас і наше суспільство зсередини. Дорогий брате, дорога сестро, скажи сьогодні гріхові – ні, а Богові – так!

Бог дав нам свої заповіді – і це єдина програма виходу з кризи. Бог дав нам заповіді як інструкцію для нашого життя, щоб бути щасливими на своїй землі, у своїх родинах!

Тільки одна з цих заповідей – не вкради – зробить революційний розвиток нашої економіки, коли кожен цю заповідь добровільно виконає.

Заповідь «Не чини перелюбу» – зробить щасливими наші українські сім’ї, а особливо дітей, які матимуть і тата, і маму. Тільки повернувши любов між чоловіком і жінкою у сім’ї, ми зможемо відбудувати Україну усмішками щасливих дітей.

Заповідь «Не вбий» – здатна подарувати нам талановитих людей, добрих фахівців і воїнів світла із зачатих, але ще ненароджених дітей. Нас могло б бути вже 70 млн.…Де вони?

Інші заповіді також є дуже і дуже важливі…

Але найважливішою є перша заповідь: «Не матимеш інших Богів, окрім мене». Усвідомлення присутності єдиного Бога, Творця Неба і Землі, допоможе нам виконати всі заповіді, щоб бути щасливими тепер і всю вічність!

Скиньмо всіх ідолів внутрішніх і зовнішніх (подібно як у Маріуполі повалили пам’ятник тирана і поставмо на це місце Животворящий Хрест), поставмо на перше місце Бога, тоді Він допоможе нам все розставити на свої місця (як навчає св. Августин). Що ближче ми до Бога, то ближче ми й один до одного, як Народ, як Церква Божих дітей!

Важко виконати заповідь? Молімось, і Бог нам допоможе як уже допомагав багато разів!

За нами завжди вибір – говорити Правду або брехню, прийняти Любов або ж сповнитись ненавистю, вибрати Добро або ж опуститись у зло, вибрати Волю або ж рабство, служити Богові або ж мамоні. Боже Царство є там, де у нашому серці перемагає добро. Вибирай добро! Щоб у твоєму серці перемагала завжди добра воля, добрі бажання і думки – бо справді тільки вільна людина подібно як Бог, обирає тільки добро. Не бійся! Відвернися від зла і твори Добро!

Вибираючи Добро, Правду, Любов – ти вибираєш Бога і Його Царство, але будучи підвладним неволі, темряві, ненависті – ти стаєш рабом диявола, чоловіковбивця і ненависника. Для своїх же дітей Господь Бог, як добрий Батько, приготував у спадщину своє Небесне Царство, а для диявола і слуг його – вогонь вічний:

Не обманюйте себе! Ані розпусники, ані ідолопоклонники, ані перелюбники, ані розгнуздані, ані мужоложники, ані злодії, ані зажерливі, ані п’яниці, ані злоріки, ані грабіжники – царства Божого не успадкують. (1 Кор. 6, 9–10)

Земне життя, навіть і коли сто років проживе людина, – це лише мить порівняно з вічністю. «Яка користь людині, як світ цілий здобуде, а занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу?» (Мт. 16, 26). Господь дарує нам вічне життя вже тепер, коли ми його приймаємо у чиненні Його волі і заповідей: «Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав Ти Його» (Іван 17:3).

Формула спасіння і щастя кожної людини та цілих народів дуже проста:

·     повернімося свідомо всім серцем до Бога,

·     приймімо спасіння в Ісусі Христі,

·     покаймося з гріхів (іспит сумління і святе таїнство сповіді щомісяця) і чинімо покаяльні пости (особливо в п’ятницю),

·     молімося щодня і читаймо Святе Писання (Біблію),

·     живімо згідно з Божими заповідями,

·     станьмо причасниками Божого життя (у Євхаристії) щонеділі на Божественній Літургії, що є передсмаком вічного життя.

Скорочена формула є такою: жодної миті без Бога, жодного дня без молитви, жодної неділі без Літургії, жодного місяця без сповіді, жодного року без реколекцій!

Дорогий брате, дорога сестро – не бійся, навернись до Бога, вибирай завжди Добро і Життя у Христі, тебе чекає вічний Бог як люблячий Батько, чини лише добро для ближнього, для України! Заклич своїх близьких, друзів і знайомих до духовної переміни!

Сильнішою за зброю є молитва, повна довіри до Бога,
під покровом Пречистої Діви Марії.
Молитвою і постом, з Богом переможемо!

 

Голова комісії у справах мирян УГКЦ,                                     komisija.myrjan.ugcc@gmail.com

священик Василь Білаш                                                                           

 27.09.2014 року Божого,
в день празника Воздвиження
Чесного Животворящого Хреста Господнього

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*