В Україні засновано асоціацію католиків-медійників

Поділитися:

17 грудня 2011 року в Києві, в монастирі Святого Василія Великого (УГКЦ), відбулася зустріч спільноти журналістів-католиків. У спільному засіданні взяли участь працівники католицьких та світських ЗМІ, блогери та видавці, які є вірними Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков. Учасники зустрічі прийняли рішення про заснування Асоціації католиків-медійників України. Декларацію, в якій розширено пояснюється мета та завдання цієї організації, буде оприлюднено згодом, після доопрацювання.

«Спершу ми переписувалися на фейсбуці. Так утворилося стале коло однодумців. Тоді вирішили зустрітися для започаткування спільної справи, яка була б корисною як для УГКЦ, так і для РКЦ в Україні», – пояснив мету утворення асоціації римо-католицький священик, головний редактор католицького часопису «Credo» о.Микола Мишовський.
За словами головного редактора журналу «Патріярхат» Анатолія Бабинського, асоціація з однієї сторони буде сприяти професійному та духовному зросту її членів, а з іншого – ця спільнота підсилюватиме голос Церкви в українському суспільстві».
У зустрічі взяло участь понад 40 журналістів з різних куточків України. З привітанням та настановами духовного і практичного характеру звернувся колишній Глава УГКЦ – Патріарх Любомир (Гузар). Після цього учасники зустрічі розпочали обговорення майбутнього спільноти та форму її існування, враховуючи ті завдання, які стоять сьогодні перед католиками, які працюють в різних галузях суспільної комунікації.
На сьогодні спільнота журналістів католиків налічує понад 80 членів по всій Україні, до неї входять вірні обох помісних Католицьких Церков в Україні, працівники як церковних, так і світських ЗМІ.
На спільному засіданні було обрано двох співголів Асоціації – о. Миколу Мишовського (часопис «Credo», РКЦ) та Анатолія Бабинського (часопис «Патріярхат», УГКЦ) та робочу групу, в яку окрім співголів увійшли Анна Пецюх (видавництво «Свічадо») та Олексій Браславець (часопис «Католицький вісник»).

http://risu.org.ua

Поділитися:

3 Comments on В Україні засновано асоціацію католиків-медійників

  1. чи ви часом не з тих догналівських сектантів? тоді можете не відповідати…

  2. Тільки б ці журналісти пльотками не займалися як “католицький оглядач” чи “РІСУ”…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*