Вечір пам’яті десятиріччя візиту блаженного Івана Павла II в Україну

Поділитися:

24 травня молодіжна християнська організація «Обнова» організувала в Києво-Могилянській Академії захід присвячений пам’яті десятиріччю візиту блаженного Івана Павла II в Україну. Мета цього заходу: пригадати молоді, перед тим, як вона роз’їдеться на вакації, про важливість і значення цього приїзду.

Серед визначних гостей були присутні: Марія Грація Тібальді (президент міжнародного форуму католицької акції (Рим, Італія)), о. Павло Вишковський ОМІ (директор Католицького медіа-центру), Константин Сігов (директор центру гуманітарних досліджень УКМА), с. Андрея Якимець ССНДМ (аспірантка національного університету Т.Г.Шевченка).

На початку учасники переглянули фрагменти фільму про візит папи в Україну. Перший доповідач с.Андрея Якімець поділилася своїми роздумами на тему «Людина як знак часу – блаженнй Іван Павло II. Нагода беатифікації і десятиріччя». Сестра Андрея звернула увагу на те, що приїзд Папи дає можливість подивитись нам дещо з іншої перспективи на цю харизматичну особистість через призму нашої віри. Подивитись на значення цієї особи для кожного з нас, як віруючої людини, християнина у світлі нашої традиції, християнської традиції, щоб підкреслити, що є важливим і бути спроможними поділитися цим із іншими. І навіть з тими, для кого Іван Павло є моральним авторитетом. Важливий акцент було поставлено на те що цей проводир був пророком свого часу, тому що зумів відчитати знаки часу і змінити тактику своїх попередників: нести Божий мир в цілому світі всім народам. Він зустрічався з народами багатьох культур і традицій, щоб показати, що Господь Бог відкритий для всіх.

Константин Сігов ділився своїми пережиттями, які отримав під час візиту Блаженного Йоана Павла. Для нього став важливим лейтмотив служіння папи «Не бійтеся!»: «Він не боявся робити речі, які, м’яко кажучи, лякають багатьох. Він не боявся просити пробачення. Він не боявся прощати, не боявся дякувати і знову дякувати. Коли він поїхав з України, ми надалі часто-густо боїмось це робити. І власне, про що говорив святіший отець: «Не зважаючи на спокуси і беззаконня, існує духовне коріння». Це духовне коріння допомагає чинити опір цьому беззаконню, яке постійно впливає на нас», наголосив пан Константин.

«А на десерт у нас шановна Марія Грація Тібальді», – оголосив диякон Володимир Мальвин, модератор заходу.

«Я була закохана у цього чоловіка», розпочала розповідь шановна гостя, – «Я мала можливість бути присутньою на його приватній месі. Він був так занурений у це пережиття, що навіть не бачив чи хтось зайшов чи вийшов. І так протягом цілого свого життя він з великим трепетом відправляв месу».

І ще багато прикладів розповіла сеньйора Марія про терпеливість, покору і повагу Блаженного Папи.

На завершення заходу організатори подякували учасникам за живе та щире ділення своїми враженнями.

бр.Теоктист Міщук ЧСВВ

Поділитися:

2 Comments on Вечір пам’яті десятиріччя візиту блаженного Івана Павла II в Україну

  1. «Я була закохана у цього чоловіка», розпочала розповідь шановна гостя(…)
    Наскільки я пам’ятаю – таких слів, Марія Ґрація Тібальді не казала.

    бр.Теоктист Міщук ЧСВВ, перепрошую, якщо помиляюсь, але наразі, згідно моїм пам’яті та вухам, Ви трохи перекрутили слова.

    • бр.Теоктист // 30.05.2011 at 10:29 // Відповіcти

      Цей переклад звучав так “І напочатку казала. що трохи була закохана у нього, тому що це була людина, яка справді дуже приваблювала, притягувала” Якщо ви і надалі не пригадаєте, то домовимось про зустріч і я надам вам можливість прослухати ауді запис.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*