Вечір пам’яті десятиріччя візиту блаженного Івана Павла II в Україну
24 травня молодіжна християнська організація «Обнова» організувала в Києво-Могилянській Академії захід присвячений пам’яті десятиріччю візиту блаженного Івана Павла II в Україну. Мета цього заходу: пригадати молоді, перед тим, як вона роз’їдеться на вакації, про важливість і значення цього приїзду.
Серед визначних гостей були присутні: Марія Грація Тібальді (президент міжнародного форуму католицької акції (Рим, Італія)), о. Павло Вишковський ОМІ (директор Католицького медіа-центру), Константин Сігов (директор центру гуманітарних досліджень УКМА), с. Андрея Якимець ССНДМ (аспірантка національного університету Т.Г.Шевченка).
На початку учасники переглянули фрагменти фільму про візит папи в Україну. Перший доповідач с.Андрея Якімець поділилася своїми роздумами на тему «Людина як знак часу – блаженнй Іван Павло II. Нагода беатифікації і десятиріччя». Сестра Андрея звернула увагу на те, що приїзд Папи дає можливість подивитись нам дещо з іншої перспективи на цю харизматичну особистість через призму нашої віри. Подивитись на значення цієї особи для кожного з нас, як віруючої людини, християнина у світлі нашої традиції, християнської традиції, щоб підкреслити, що є важливим і бути спроможними поділитися цим із іншими. І навіть з тими, для кого Іван Павло є моральним авторитетом. Важливий акцент було поставлено на те що цей проводир був пророком свого часу, тому що зумів відчитати знаки часу і змінити тактику своїх попередників: нести Божий мир в цілому світі всім народам. Він зустрічався з народами багатьох культур і традицій, щоб показати, що Господь Бог відкритий для всіх.
Константин Сігов ділився своїми пережиттями, які отримав під час візиту Блаженного Йоана Павла. Для нього став важливим лейтмотив служіння папи «Не бійтеся!»: «Він не боявся робити речі, які, м’яко кажучи, лякають багатьох. Він не боявся просити пробачення. Він не боявся прощати, не боявся дякувати і знову дякувати. Коли він поїхав з України, ми надалі часто-густо боїмось це робити. І власне, про що говорив святіший отець: «Не зважаючи на спокуси і беззаконня, існує духовне коріння». Це духовне коріння допомагає чинити опір цьому беззаконню, яке постійно впливає на нас», наголосив пан Константин.
«А на десерт у нас шановна Марія Грація Тібальді», – оголосив диякон Володимир Мальвин, модератор заходу.
«Я була закохана у цього чоловіка», розпочала розповідь шановна гостя, – «Я мала можливість бути присутньою на його приватній месі. Він був так занурений у це пережиття, що навіть не бачив чи хтось зайшов чи вийшов. І так протягом цілого свого життя він з великим трепетом відправляв месу».
І ще багато прикладів розповіла сеньйора Марія про терпеливість, покору і повагу Блаженного Папи.
На завершення заходу організатори подякували учасникам за живе та щире ділення своїми враженнями.
бр.Теоктист Міщук ЧСВВ
«Я була закохана у цього чоловіка», розпочала розповідь шановна гостя(…)
Наскільки я пам’ятаю – таких слів, Марія Ґрація Тібальді не казала.
бр.Теоктист Міщук ЧСВВ, перепрошую, якщо помиляюсь, але наразі, згідно моїм пам’яті та вухам, Ви трохи перекрутили слова.
Цей переклад звучав так “І напочатку казала. що трохи була закохана у нього, тому що це була людина, яка справді дуже приваблювала, притягувала” Якщо ви і надалі не пригадаєте, то домовимось про зустріч і я надам вам можливість прослухати ауді запис.