Великоднє привітання Протоігумена о. Пантелеймона Саламахи, ЧСВВ

Поділитися:

45Христос воскрес! – Воістину воскрес!

«З того часу Ісус почав виявляти своїм учням, що Йому треба йти в Єрусалим і там багато страждати від старших, первосвящеників та книжників, і бути вбитим, і на третій день воскреснути» (Мт. 16, 21). 

Дорогі браття в монашестві, сестри і браття у Христі.

Наші серця і душі переповнює радість, якою поділився ангел із жінками, що були переконані, ніби йдуть на могилу віддати останню повинність своєму Вчителеві: «Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розіп’ятого. Його нема тут, він воскрес»! (Мт. 28, 5 – 6). Співаючи радісний пасхальний тропар, кожного разу ми відживляємо віру у воскресіння Христове, а разом з тим – тверду надію, впевненість, що нашому життю, відданому через хрещення у Божі руки, підтримуваному через Пресвяту Тайну Євхаристії в постійному єднанні із Воскреслим, подаровано Боже спасіння і щастя вічного оглядання Бога «обличчям в обличчя» (пор. 1 Кор. 13, 12). Саме завдяки цій вірі і надії ми радісно зустрічаємо кожний день, подарований Богом, і можемо чинити добро на Його славу.

Проте, вірити у Христа – це також і боротися! Боротися до смерті, до загину, недарма ж святі говорили, що крайньою межею любові є смерть. Без страждання не буде перемоги: «Коли хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною. Хто хоче спасти своє життя, той його погубить; а хто своє життя погубить ради Мене, той його найде. Яка користь людині, коли здобуде увесь світ, але пошкодить своє життя? Що може людина дати взамін за своє життя?» (Мт. 16, 25 – 26).

Тепер багато хто перебуває у замішанні. Як можна святкувати Великдень, коли таке діється у світі? Як добрий Бог допускає стільки зла поміж нами? Але ми не будемо ставити перед собою ці запитання, а признаємося, що протягом довгого часу перебували в стані самообману самозаспокоєння: мовляв, з нами такого не може статися. Ми не каялися щиро із своїх провин, не тренували розуму і духу, не готувалися до відсічі неправді й ворогові. А скільки неправди, ненависті і безглуздих суперечок було за останні роки в нашому суспільстві… Але заклик звучить сьогодні, посеред воєнних поголосок: «Не лякайтеся!» І тому ми радісно святкуємо Воскресіння Христове, і саме тепер, як ніколи актуально, звучить святковий пасхальний тропар: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував!»

Нас чекають непрості часи – часи боротьби, очищення, оновлення. Христос про це попереджував. На цьому шляху нам буде необхідно подолати багато труднощів і перешкод. Але правда і справедливість завжди торжествуватиме: «У світі страждатимете. Та бадьортеся! Я бо подолав світ!» (Йо. 16, 33).

У величне свято Воскресіння Христового бажаємо всьому нашому народу, кожній людині зокрема сміливості, здоров’я, віри, впевненості і перемоги над темрявою гріха й облуди!

Христос воскрес – воскресне Україна!

Прес-служба osbm.in.ua

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*