Великопосні реколекції у Малоберезнянському монастирі

Поділитися:

З 26 лютого по 4 березня 2012 року у Малоберезнянському монастирі проводились Великопосні реколекції. Для проведення цих духовних вправ був запрошений отець Тарас Тижник, ЧСВВ з Київського монастиря св. Василія Великого. 

Протягом Першого тижня Великого Посту о. Тарас Тижник, ЧСВВ виголошував науки як для парафіян, так і для ченців даного монастиря.

Згідно Правил Василіянського Чину і повчань св. Василія, „пізнання себе самих – це засіб наблизитися до пізнання Бога”.

Якраз реколекції сприяють зосередженню, яке є необхідною умовою для нелегкої вправи самопізнання.

В життя кожного Василіянина, реколекції настільки важливі, що супроводжують усі важливі етапи чернечого формування. Кожен чернець повинен взяти участь у реколекціях: перед початком і під час новіціяту; перед складенням тимчасових обітів і перед кожною відновою обітів; перед складенням довічних обітів і перед прийняттям свячень. Окрім цих важливих етапів в монашому житті ченці беруть участь у реколекціях кожного року.

Згідно Кодексу Канонів Східних Церков (Кан. 615), «реколекції» (recessus spiritualis – лат.) – це серія священного проповідування для духовного оновлення християнського народу. В цьому часі, реколектанти проповідують вірним слово Боже і повне таїнство Христа, який є Дорогою, Істиною і Життям. Крім того, священики під час реколекцій, ознайомлюють людей з наукою Церкви про гідність людської особистості та її основні права, про родинне життя, про цивільний і суспільний устрій, а також про здійснення почуття справедливості й праці в економічному житті, що сприяє побудові миру на землі і досягненню поступу народу (Пор. ККСЦ, Кан. 616).

Але для того, щоб священики і ченці були справжніми слугами такого проповідування, вони самі, крім щоденних духовних вправ, присвячують окремий час для особливого слухання Христа, для читання і роздумів над словом Божим, як також для літургійних відправ; іспиту совісті, Святих Тайн Покаяння і Євхаристії (Пор. ККСЦ, Кан 369).

Отож, в Перший тиждень Великого Посту о. Тарас Тижник, ЧСВВ здійснив подвійну місію у Малоберезнянському монастирі: провів серію проповідування для духовного оновлення парафіян монастирського храму і виголосив науки для ченців, що проживають у цьому монастирі, аби вони, духовно відновившись та збагатившись, могли краще проповідувати слово Боже у тим місцях, куди будуть покликані.

На закінчення реколекцій, які завершилися урочистою Святою Літургією у неділю 4 березня, Адміністратор монастирської парафії о. Тарас Іванина, ЧСВВ, висловив реколектанту, від імені парафіян і ченців цього монастиря, щиросердечну подяку. Опісля подяку о. Тарасу Тижнику, ЧСВВ виразили діти. Наприкінці реколектант окропив усіх свяченою водою.

Повідомив о. Франціск Онисько, ЧСВВ

Поділитися: