Владика-номінант Василь Тучапець, ЧСВВ: «Зараз дуже важливо не дати новим чиновникам повернутись до стилю життя старих»
Святіший Отець дав згоду на канонічне обрання о. Василя Тучапця, ЧСВВ, дотеперішнього Ігумена монастиря Святого Василія Великого в Києві, першим Екзархом Харківським, архієрейська хіротонія якого відбудеться 21 травня.
Владико-номінанте, як Ви сприйняли таке рішення Синоду?
Важко передати те, що я відчував. Це і радість, і тривога, бо Харків – не Львів. У певний момент я почав дуже переживати зважаючи на відповідальність, яку мені поручили. Думаю, що завдяки підтримці і молитві за мене все буде добре, моє служіння принесе користь Церкві.
Які виклики ставить перед Вами Харківський Екзархат?
На даний час я не дуже обізнаний із ситуацією в Харкові. Наскільки мені відомо, в екзархаті є 11 священиків, 2 монаші спільноти серед яких, василіянський монастир. У самому Харкові ще йде будівництво церкви, подібно як у перших християн. Але саме це спонукує ще більше звертатись до Бога, зараз потрібно багато молитись, успіх залежить від Божого благословення.
Як відомо, основний вишкіл Ви пройшли у Чині Святого Василія Великого. Чим для Вас є цей Чин і монаше життя вцілому?
Василіянський Чин для мене є дуже дорогим, ще навіть до першого Причастя мене готувала сестра-василіянка. Тоді я познайомився із о. Володимиром Палчинським, ЧСВВ, який в той час приїзджав до Яворова, це і було перше знайомство із василіянами. Пізніше я вирішив вступити до цього Чину, саме тоді я побачив духовність отців василіян, їхній приклад і велике бажання до молитви й жертовності. Ці риси мене дуже надихали до самопожертви і посвяти Богові. Саме тепер, коли я вже в Чині багато років, стараюсь дотримуватись своїх обітів і служити Богові в правді. Так людина відчуває, що вона на своєму місці, вона щаслива, вона живе без роздвоєння, і це покликання приносить радість.
Після проголошення, Ви зустрічались із Блаженнішим Святославом. Про що Ви говорили?
Моє ближче знайомство із Блаженнішим Святославом почалось у Києві, оскільки Архиєпархія тісно пов’язана із василіянським монастирем у Києві. Ми постійно співпрацювали, організовували різні акції, що й скріпило наші теплі стосунки. Так що з Блаженнішим ми вже трохи знайомі, тому розмовляли переважно про сам Харківський Екзархат і про хіротонію, яка відбудеться 21 травня в день Апостола Йоана Богослова у Патріаршому соборі в Києві під час Літургії, що розпочнеться в 11 годині. Саме найменування відбудеться напередодні, на Вечірні, у василіянському монастирі в Києві. Блаженніший хоче, щоб хіротонія відбулась якнайшвидше, це також пов’язано із ситуацією в країні і в Харкові зокрема, де зараз вірним потрібна духовна підтримка.
Що б Ви побажали українцям сьогодні, у такий непростий для країни час?
Останні події показали, що народ має свою гідність, яку потрібно поважати. Церква підтримала людей, це було відчутно завдяки молитві на Майдані і великій кількості священиків, які були присутні там весь час. Потрібно, щоб цінності, за які загинули люди, були збереженні і не забуті. Зараз дуже важливо не дати новим чиновникам повернутись до стилю життя старих чиновників. В цьому Церква відіграє дуже важливу роль як моральний авторитет. Хочу побажати усім, щоб ми зберегли ті цінності, за які молились, терпіли й постраждали.
Розмовляв бр. Роберт Ленів, ЧСВВ
Leave a comment