Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Поділитися:

22 травня о. Роман  (Шуп’яний) і бр. Теоктист (Міщук), ченці нашого монастиря, на запрошення політичних діячів взяли участь у заходах з нагоди 149-й річниці з дня перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка.

В Церкві Різдва Христового (УПЦ КП), відслужилася панахида, яку очолив патріарх Філарет разом з духовенством. Дивним було те, що до спільної молитви ми запрошені не були, а лише взяли пасивну участь разом з вірними, серед яких була колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, а також депутати з її політичної сили і представники партії „Наша Україна”.

Після панахиди у храмі учасники заходу попрямували до парку, що перед корпусом Київського університету, де поклали квіти біля пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку. Після покладання квітів та вінків пам’ять  Великого Кобзаря було вшановано  хвилиною мовчання і пролунав “Заповіт” Тараса Шевченка на музику Миколи Лисенка.
Історична довідка
У церкві Різдва Христового, що на Подолі у травні 1861 року було встановлено труну з тілом Тараса Григоровича Шевченка на шляху слідування з Санкт-Петербургу до Канева. Архієпископ Лебединцев відправив молебень великому поетові України.
Сам Петро  Лебединцев залишив такий спогад про молебень: “Близько четвертої години, коли призначено було панахиду і винос з церкви до пароплава, який стояв біля Ланцюгового мосту, не тільки церква, але й двір були вщент заповнені; на Олександрівській вулиці, на шосе, на схилах Андріївській і Михайлівській і на горі біля Царського саду стояло народу не менше, ніж буває 15 липня, під час Володимирської хресної ходи”.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*