Як характер мами впливає на дитину?

Поділитися:

Ні для кого не секрет, що багато в чому виховання і розвиток дитини безпосередньо залежить від того, яким характером володіє її мама. Безумовно, виховуючи свою дитину, любляча мама намагається прищепити їй тільки найкращі і правильні життєві цінності, зробити дитину доброю, працьовитою і розумною людиною. Але іноді буває, що захоплюючись якимись стереотипами, мами забувають про головні правила розвитку та виховання своєї дитини. Отже, давай дізнаємося, яким характером володієш ти, і яку дитину ти в результаті виховаєш?

Дуже любляча і дуже вимоглива мама

Любляча мама бажає своїй дитині тільки добра. Звичайно, вона хвилюється за своє чадо, тому намагається постійно контролювати його життя. Адже в нинішньому світі так багато небезпек і так хочеться захистити свою дитину від них.
Але, на жаль, у результаті такої надмірної опіки і контролю дитина росте затиснутою, неврівноваженою і заляканою. Вона нездатна самостійно приймати рішення, адже за неї практично все завжди вирішує мама.
У підлітковому віці це може відгукнутися проблемами з алкоголем і наркотиками, а також, регулярними втечами з дому і дружбою з неблагополучними соціальними колами. В результаті виростає слабохарактерна людина або людина, схильна до скоєння злочинів.

Не любляча, але вимоглива мати

У таких матерів діти дуже швидко дорослішають, так і не відчувши всю повноту дитинства. В результаті, подорослішавши, вони намагаються компенсувати всі втрачені моменти і надолужити непрожиті дитячі враження.

Такі люди не прагнуть заводити сім’ї і виховувати своїх дітей. Для них дитинство, по суті, тільки почалося, і вони хочуть повною мірою ним насолодитися. І коли вони дозріють для повноцінного дорослого життя, сказати досить складно.

При цьому, минулі свої дитячі роки вони згадують, як не найприємніший період свого життя. З матерями ж у них складаються переважно поверхневі холодні відносини.

Байдужа матір

У таких сім’ях ростуть діти, буквально, надані самі собі. Для них не існує ніяких заборон, вони можуть в суспільстві піднімати розмови на делікатні, а часом і заборонені теми. Такі діти відчувають, що їм дозволено все, чого вони захочуть. Але при цьому, вони можуть відчувати певні психологічні проблеми, серед яких: самоприниження, недовірливість, непотрібність, самотність і т.д.

У різних ситуаціях це може дати зовсім непередбачувані результати. Адже дитина без певного вектора руху просто-напросто не знає, куди їй рухатися. І в результаті вона може вибрати шлях найменшого опору. А такий шлях далеко не завжди є найкращим і правильним.

Золота середина

Ідеальним є варіант, коли мама адекватно оцінює свої вимоги до дитини, в міру проявляє свої почуття, просить дитину робити тільки найнеобхідніші речі, не лає за незначні провини і дрібниці, поблажливо ставиться до слабкостей і деяких прохань свого чада. При цьому намагається виражати в чіткій і доступній формі свої прохання, пояснюючи дитині в процесі, навіщо вона це просить, і що в результаті вийде.

У таких мам діти виростають емоційно врівноваженими, вихованими. Помірний прояв маминих почуттів допоможе в майбутньому навчитися дитині самій любити, а також дозволяти іншим любити себе. Крім того, це допоможе дитині стати дисциплінованою і цілеспрямованою!

Джерело: mama-tato.com.ua

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*