Як зберегти здоров’я і почуватися комфортно при низьких температурах?

Поділитися:

Зима нарешті настала, і, як завжди, заскочила нас зненацька… Розслаблені тривалим теплом, ми забули, що робити в морози.

Отже, кілька порад від фахівців:

1. Вдягайте вільний одяг

Дуже часто кінцівки можуть замерзати не так через холод, як через погану циркуляцію крові. Тому краще вдягати такий одяг, який не сковує рухів та не передавлює кінцівки, наприклад, НЕ рукавиці з тугою резинкою або надто щільні чоботи.

2. Їжте більше спецій

Спеції здатні не тільки задовольнити смакові рецептори, а й покращити кровообіг. Такі продукти як куркума та імбир мають сильні протизапальні властивості. Куркума також сприяє розслабленню та розширенню судин, що відвертає замерзання. Про користь часнику в холодний період часу відомо усім. Німецькі вчені довели, що, окрім захисту від мікробів, щоденне вживання половини зубчика часнику покращує стан артерій та капілярів на 50%.

3. Більше рухайтеся

Очевидно, що рух допомагає кращій циркуляції крові в організмі. Тому треба бути максимально жвавим: гуляти, користуватися сходами замість ліфту, виконувати фізичні вправи. Це допоможе тілу підтримувати свою внутрішню температуру.

4. Вживайте ліки

Сьогодні можна знайти медикаменти, розраховані спеціально на підтримку задовільної циркуляції крові. Часто вони містять спеції, які мають термогенні властивості. Також можна придбати ліки на основі гінкго білоба — трави, що підтримує кровообіг.

5. Носіть зручне взуття

Багато жінок приносять у жертву красі тепло свого організму. Вони вдягають тонкі шкарпетки або гарне, але міжсезонне взуття. Саме переохолодження ніг може привести до цілого списку жахливих наслідків, запевняють лікарі.

6. Пийте достатньо води

Зволоження необхідне організму не лише у спеку. Для задовільного функціонування клітин — і, як наслідок, для правильного кровообігу — вони мають містити вдосталь води. Жінкам фахівці рекомендують вживати мінімум два літри води на день, чоловікам — два з половиною.

7. Уникайте шкідливих жирів

Жири, які містяться у маргарині, пересмажених продуктах, деяких видах печива, викликають звуження судин. Це призводить до замерзання організму. Тому в холодний період слід обмежити вживання надто жирних продуктів.

8. Зігрівайтеся поступово

Найпоширеніша помилка замерзлих — стрибати у гарячу ванну. Деякі судини можуть просто луснути від різкого перепаду температур. Тому необхідно «відтаювати» повільно: наприклад, розтерти ноги ковдрою та поставити у теплу, а не гарячу воду.

9. Займайтеся спортом

Якщо організм у хорошій фізичній формі, його терморегуляторні можливості дають змогу максимально швидко пристосуватися до холодних температур. Адже фізично розвинена людина апріорі має гарний кровообіг, а м’язи, своєю чергою, захищають від холоду.

Джерело: CREDO

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*