Як жінка має дбати про себе

Поділитися:

Жіноча сила відрізняється від чоловічої. На перший погляд здається, що простіше нічого не робити, “лише посміхатися”. Але це так лише на перший погляд… Чи часто ви зустрічаєте щасливу жінку, яка посміхається і з якою легко і приємно спілкуватися? На це питання нехай дадуть відповідь самі жінки, а також їх чоловіки, особливо стосовно спілкування в сім’ї ввечері в будні дні…

Недавно знайшла дуже цікавий тест на психологічне здоров’я жінки: “Чи зможете ви, прийшовши досить втомленою додому з прогулянки, просто лягти на диван і відпочити 20-30 хв перш ніж йти на кухню і готувати вечерю? Чи можете ви лежати спокійно на дивані в будній день (якщо ви втомлена і потребуєте відпочинку), але навколо безпорядок і не готовий обід/сніданок/вечеря?

Чесно кажучи, я такого собі не дозволяла років до 35-ти… Я точно знала, що спочатку потрібно зробити всі справи, і лише потім відпочивати. Єдина проблема в тому, що вдома з дітьми неможливо “все виконати”. Тому я прибирала, потім варила їсти, потім гуляла з дітьми… а потім приходила і знову прибирала. А ще поміж то – працювала і вчилася.

Лише потім я почула ще один геніальний вислів: “З трьох речей: маленькі діти, чиста квартира і здорова мама – одночасно можливі лише дві…”. Це я вже перевірила на власному досвіді :).

Коли я розповіла про тест “спокійного лежання на дивані” своєму чоловіку, він був дуже здивований і ніяк не міг зрозуміти, чому мені це не вдається… Я вже писала, що чоловіки загалом простіші. Тому для чоловіка є абсолютно логічним відпочити, коли він змучений і лише потім робити наступну справу. Чи ви бачили, щоб змучений чи хворий чоловік займався справами? Тільки якщо це життєво необхідно зробити ВЖЕ. Якщо ж справа може почекати, то чоловік спочатку відновить сили і лише потім візьметься за неї з новим натхненням.

Тому чоловікові є важко зрозуміти жінку, яка з останніх сил щось робить для нього, дітей чи хати, а потім жаліється і очікує розуміння чи похвали за геройський вчинок. І в таких випадках жінка, зазвичай, чує у відповідь “А я тебе не просив…”. Бо чоловіку чуються претензії, що він не зміг врятувати свою дружину від цього “геройства”… Чоловік не розуміє, чому жінка змушує себе щось робити тоді, коли вона є змученою чи хворою. Він такого, зазвичай, не практикує. В нього все простіше: “я змучений/хворий, тож мені потрібно відпочити. І крапка.”

Такої ж логічної поведінки чоловік очікує від жінки. І зовсім не хоче, щоб вона все робила сама. Бо тоді він стає непотрібен. А для чоловіка немає гіршого, ніж відчувати себе непотрібним у своїй сім’ї, це для нього повільна смерть як для мужчини. Тому я часто наголошую, що проблеми в подружжі з’являються тоді, коли дружина в якийсь момент вирішує “я сама”, що “я і сама все можу, не хочу і не буду його просити…”. Це перший вирішальний крок до розвалу сім’ї.

Жінці важливо дбати про себе. В першу чергу про себе. Це як в літаку, у випадку небезпеки мама спочатку вдягає кисневу маску собі, а лише потім дитині, тоді виживуть обоє. Бо коли жінка віддає всі сили іншим (чоловіку, дітям, хаті, роботі), потім ніхто не може “врятувати” саму жінку, хоч вона цього дуже хоче і дуже чекає… Жінкам потрібно зрозуміти, що їх щастя залежить лише від них. Чоловік і діти (так як і друзі чи цікава робота) можуть лише підсилити це щастя, зробити його глибшим і різноманітнішим. Для того, щоб бути щасливою, щоб тішитись життю чи просто мати хороший настрій, жінці потрібно мати сили…

Про свої сили жінка дбає сама. Коли вона щось робить, спочатку робить це із задоволенням. Це, так звана, зелена зона – зона натхнення, радості та приємного настрою. Проте, фізично жінка не є сильною, тому з часом починає відчувати втому. Тут починається жовта зона – зона попередження, що сили закінчуються. Але жінка прагне досконалості, вона, зазвичай хоче доробити все, що запланувала. І, зазвичай, так і робить. І в якийсь момент відчуває – все, сили закінчились. Проте, більшість жінок продовжують “доробляти” те, що запланували, хоч і без жодної радості, тримаючись з останніх сил… Звичайно, про хороший настрій жінки уже не йдеться. Швидше, жінка є вкрай змучена і знервована. Вона старалася і віддала всі свої сили (на прибирання дому, чи на готування їжі, чи на іншу роботу, яку вона вважала, що має виконати). Спочатку вона робила це з любові до інших. Але потім…

Вона доробляла це з почуття обов’язку, ставлячи потреби інших вище за свої (за свою потребу у відпочинку). Далі вона потребує розуміння та похвали за свій геройський вчинок. Навіть, якщо вона їх почує (що є вкрай малоймовірно, бо про звичайну реакцію інших я вже писала вище), легше від того жінці не стане. Це не відновить її сили… А коли в неї немає сил і поганий настрій, то про щасливі стосунки в сім’ї можна забути до того часу, поки жінка не відновить сили. І стосунки (якщо вона образилась, що ніхто не цінить її працю)…

Кращим виходом буде для жінки – зрозуміти свої потреби і постаратися їх задовільнити ще у “жовтій зоні”, не доводячи себе до втрати сил і настрою у “червоній”. Я знаю, наскільки є складно для жінки зупинитися, щоб просто відпочити, чи відмінити якісь плани, бо почуваюся не дуже добре… Особливо це складно перфекціоністам (а серед жінок їх дуже багато – тих, які надзвичайно прагнуть досконалості і хочуть зробити все ідеально). Проте, цей складний, на перший погляд, вихід має набагато кращі наслідки як для жінки так і для оточуючих. Бо і чоловік і діти можуть допомогти, щоб мама трошки відпочила, але при тому у всіх був хороший настрій. І навіть, коли ніхто не поспішає допомогти – все ж варто відкласти “доробку” своїх справ на пізніше, спочатку відновити свої сили і настрій, а уже потім з новим натхненням доробляти заплановане.

Ще раз нагадую – для жінки є дуже важливо час від часу зупинятися, для того щоб відчути свій стан, свої емоції і зрозуміти свої потреби. Лише так жінка може дбати про себе. Адже справжні потреби жінки “тут і тепер” найчастіше стосуються дрібних речей, які дають сили жінці, приносять їй радість і спокій. Зазвичай, це трошки посидіти чи полежати, може навіть задрімати, а також це горнятко чаю чи какао (а не кави, щоб швидше сили відновити :), щось солоденьке чи смачненьке. Потреби у відпочинку та відновленні сил також добре задовільняють теплий душ чи ванна з аромомаслами, турбота про своє тіло (у вигляді масажу з кремом чи маски). Приємними для жінки також є спілкування, читання цікавих книжок чи перегляд фільмів. Подбати про себе у такий спосіб можуть більшість жінок. Про речі, які дають жінці сили буду писати детальніше тут.

А коли жінка навчиться задовільняти свої потреби (чи просити допомоги в їх задоволенні – про це наступна стаття), то таким чином вона дбає і про інших, про чоловіка, дітей чи оточуючих бо має сили, має добрий настрій (чи недобрий, але усвідомлює це і розуміє, що потребує підтримки). З такою жінкою легко спілкуватися і хочеться бути разом, хочеться здійснювати для неї подвиги (це зі слів чоловіків).

Джерело: Блог Лідії Кондратик

Поділитися:

1 Comment on Як жінка має дбати про себе

  1. Дякую автору за проникливість та бачення картини. Приэмно бачити що це написала жінка. Те що тут описано очевидно для чоловіків і дітей, для дівчат і жінок ця “штука” в тіні… дякую шо проливаєте світло на очевидні речі, це дуже важливо для всіх людей 😉

Leave a comment

Your email address will not be published.


*