З 15 липня у прокат вийде документальний фільм про прощу до Зарваниці

Поділитися:

З 15 липня у прокат вийде документальний фільм про прощу до Зарваниці

 

 

“Зарваниця” – це фільм про християн-паломників, які долають сотні кілометрів від Криворівні до Святого Місця на Тернопільщині. Серед них – і юний хлопець, що вирушає на прощу вперше, і ведучий одного з місцевих каналів невеличкого міста по дорозі, і фотограф, який знімає весь процес на камеру, і навіть 80-літня бабуся. Усі вони – дуже різні, однак віра в християнське диво об’єднує їх на цьому випробувальному шляху.

 

Проща до Зарваниці – одна з найбільш масових в Україні. Її історія почалася з 1995, коли в поході до Святині на Тернопільщині взяло участь близько мільйона людей. Відтоді щороку тисячі паломників проходять цей шлях, аби спільно вшанувати Господа.

 

«Поводирем» прочан, зокрема й у фільмі, є відомий священик Іван Рибарук з Криворівні. Він називає прощу “Канікулами з Богородицею”, а ще вважає найбільшою цінністю у ній – саму дорогу: 

“Господь каже – “Я – дорога”.  За ці сім днів у часі паломництва ми наче повторюємо етапи творення ним світу і в такий спосіб – ніби заново творимо себе. У молитві, роздумах, спілкуванні. Це допомагає нам зрозуміти, що наше земне життя – теж свого роду проща. І впродовж нього ми маємо прийти до нашої особистої Зарваниці”

Режисери стрічки – Ярема Малащук та Роман Хімей – працюють разом з 2013-го року на перетині кіно та візуального мистецтва. У 2018-му році здобули спеціальну нагороду від PinchukArtCentre, Гран-прі в конкурсі «Молоді українські художники» (МУХі-2019), нагороду за найкращий короткометражний документальний фільм на Міжнародному фестивалі німого кіно в Мексиці, нагороду за найкращий продакшен на Фестивалі фешн-фільмів у Києві (FFFK). Ідея розкрити образ прочан у хлопців виникла давно, зокрема через те, що обидва – з Коломиї і добре розуміють прояви місцевого християнства. 

“Окрім того, що значне місце у фільмі відведено відображенні християнської віри та церковних обрядів довкола неї, все ж він був знятий насамперед про людей і для людей. Адже під час прощі паломники разом долають не тільки шлях, а й різні пригоди, вирішують ситуації, спілкуються, здружуються… І в такий спосіб перетворюються у спільноту. І, власне, ця спільність людей на шляху до пізнання християнського дива  – і є центром нашого фільму”, – кажуть режисери.

 

Матеріали фільму: 

Постер

Трейлер (Youtube)

Трейлер для викачування

Кадри з фільму

 

Соціальні мережі:

Facebook

Insta

Події, пов’язані з показом: 

08.07 – Прем’єрний показ у Криворівні

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/6yHZp083z 

Час: 20.00

 

11.07 – Artist talk у Львові

Лінк на подію у Facebook: 

Час: 19.00

Лінк на попередню реєстрацію : https://www.lvivart.center/events/artyst-tok-rezhyser-roman-himej-pro-film-zarvanyczya-2020/

 

12.07 – Прем’єрний показ у Львові

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/187XI39CQ 

Час: 19.00

Лінк на квитки: https://planetakino.ua/movies/dopremernij-pokaz-zarvanica/

 

13.07 – Прем’єрний показ у Тернополі

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/16plN9FxR 

Час: 17.00

Лінк на квитки: (оновлюється)

 

14.07 – Прем’єрний показ у Києві

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/4bWZzYr2P 

Час: 19.00

Лінк на квитки: https://zhovten-kino.kiev.ua/movie/354366

 

18.07 – Спеціальний показ у Києві у кінотеатрі “Ліра”

Лінк на подію у Facebook: (оновлюється)

Час: 15.00

Лінк на квитки: (оновлюється)

 

Фільм “Зарваниця” створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка вироблена компанією “Сучасне Українське Кіно”, продюсерка – Валерія Сочивець.

Прокатником фільму є компанія 86PROKAT. 

Контакти для співпраці: 

Ірина Залога, media@86.org.ua 

Львів: Маґдалина Димид: magda.dymyd@gmail.com 

Тернопіль: Мирослава Гребеняк: myrosia58@gmail.com  

 

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*