Запрошуємо на Великий покаянний канон Андрея Критського [25 березня]

Поділитися:

В середу 25 березня о 18:00 у храмі св. Василія Великого служитиметься Великий Канон Андрея Критського.

Великий канон Андрея Критського служиться на великому повечір’ї в перші чотири дні першого тижня Великого посту, а також – у середу ввечері п’ятого тижня посту на Вечірні.

Слухати Канон Андрея Критського

(натисніть, щоб прослухати)

Святий Андрій Критський (7 ст.) народився в Дамаску у сім’ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн. Після цього юнак допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті.

Святий Андрій заснував нову літургічну форму – богослужбовий текст, що складається із певної кількості об’єднаних між собою пісень. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим з усіх богослужбових канонів (налічує близько 250 стихів, а звичайні канони – близько 40 стихів).

Із написаних ним канонів найбільш відомий – «Великий покаянний канон», що містить у своїх піснях 250 тропарів. Він використовується під час Великого посту. У перший тиждень Великого посту (з понеділка по четвер) на повечір’ї канон читають по частинах, а повністю – у середу п’ятого тижня на вечірні. Архиєпископ Андрій Критський написав також канон на Різдво Христове, стихири на Стрітення Господнє і багато інших піснеспівів.

Монастир

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*