Запрошуємо відвідати фотовиставку «Божі дари», присвячену незрячим дітям

Поділитися:

vustavkaЗ 22 червня запрошуємо вас завітати на фотовиставку художниці та парохіянки храму Галини Дигас «Божі дари», присвячену незрячим та слабкозорим дітям школи-інтернату №5 ім. П. Батюка.

Пані Галина веде гурток ліплення з глини в інтернаті для незрячих ось уже 10 років. За словами художниці, працювати з дітьми, які не бачать – це велика відповідальність. Дітям буває нелегко адаптуватись до умов навчання. Заняття в гуртках за зацікавленнями допомагають дітям зокрема  розвинути свої творчі здібності, не забуваючи про розвиток моторики рук, що так потрібна незрячим.

У короткому есе, що доповнить виставку в храмі св. Василія Великого, авторка пише:

«Запам’яталось: я прямувала на першу зустріч до директора школи-інтернату, щоб запропонувати ввести у програму гурток ліплення з глини. Біля школи під час перерви прогулювалися діти, це була обідня пора. Вихователька, тримаючи за руку хлопчика, зірвала квітку і каже лагідно: «Дивись, Андрійку, яка красива і пахуча квітка. Називається чорнобривець». Врізалося в слух слово «подивись» – а як інакше правильно сказати?

Пізніше я досить часто спостерігала, як до зупинки зі школи вервечкою йдуть діти. Їх ведуть на екскурсію або ж погуляти у парк. Дітей небагато: 6-8 осіб, вони гарні, щебетливі й усміхнені, як усі. Але ці діти – незрячі», – ділиться Галина Дигас.

Мета виставки – дати можливість глядачам поглянути на світ з боку незрячої дитини; показати, наскільки талановиті наші діти попри вади зору, що ускладнюють їм життя в суспільстві.

Після перегляду виставки охочі зможуть скласти цільову пожертву на лікування дитини – вихованиці школи-інтернату №5.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*