Завдяки БФ «Карітас Київ» вуличні діти із лісу отримали тепле житло

Поділитися:

БФ «Карітас Київ» нещодавно знайшов чотирьох дітей та їх батьків, які проживали вже довший час у палатці у лісі. Ні засобів на існування, ні теплого одягу, не кажучи вже про засоби гігієни у них не було. А що значно гірше ? у них не було житла, тобто їхнім житлом була звичайна туристична палатка, поставлена у лісі. Завдяки зусиллям БФ «Карітас Київ» та греко-католицькому священику о. Юрію Голоднюку ці вуличні діти із лісу отримали тепле житло, – повідомляє о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас Київ».

Батько Олександр народився 1981 р. у одному із сіл Херсонської області у багатодітній родині. Мати Тамара народилася 1985 р. у м. Києві, але своїх батьків не знала і не знає взагалі, тому виховувалася у інтернаті у Пущі Водиці. Познайомилися у м. Києві, куди Олександр приїхав заробити гроші. Проживали у Черкаській області у старенькій хатині, яка розвалилася і вони опинилися на вулиці без даху над головою. За цей час у них народилося четверо дітей. Короткий час проживали у орендованій кімнаті у Миколаївській області, але коли не змогли оплачувати оренди, їх виселили.

Далі почалося вуличне життя у палатці та намагання вийти із ситуації. Четверо дітей (дітям 5, 4 та 2 роки, а наймолодшій 2 місяці) і двоє молодих батьків під голим небом. Шукаючи виходу із становища, в якому опинилися, натрапили на БФ «Карітас Київ», точніше ? Карітас на них. Саме тут і почалося вже спільне намагання вирішити проблему. З Божою допомогою та стараннями Карітасу і о. Юрія Голоднюка із м. Золотоноші Черкаської області в одному із сіл знайдено для цих дітей будинок, який поки-що орендує Карітас. Перевезли цю сім?ю у будинок. Вони дуже задоволені. Є котел на тверде паливо та газ,  сарай та погріб.

«Олександр та Тамара вже розпочали прибирати на городі, у хаті та на подвір’ї, а навіть більше ? посадили часник та полуниці. Хочуть мати курей, качок та корову. Дуже позитивно відгукнулися парохіяни ? допомогли овочами, приносять молоко. БФ «Карітас Київ», завдяки жертводавцям, на початок надав їм все необхідне ? їжу, одяг, іграшки, памперси, засоби гігієни, медикаменти. Потрібно ще буде подбати про зимовий одяг», – говорить о. Юрій Голоднюк із м. Золотоноші.

«Зараз ведемо переговори щодо придбання цієї хати, а також виготовлення їм допомоги. У селі є дитячий садочок, в який і хочемо влаштувати дітей. о. Юрій Голоднюк постарається знайти цьому чоловіку роботу. Є наміри придбати їм декілька курей, гусей чи, навіть, козу. Тоді вони вже мали б молоко та яйця, що допомогло б їм жити. Щоправда маємо ще деякі проблеми із сприйняттям цих бідних людей деякими жителями села, а навіть місцевою владою, але час внесе свої позитивні зміни. Хочу щиро подякувати всім, хто допоміг, допомагає та ще буде сприяти у поверненні до нормального життя цим чотирьом дітям та їх батькам», – підсумовує о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас Київ».

http://www.caritas-kiev.org.ua/

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*