Завершився Четвертий Всеукраїнський з’їзд головних військових капеланів УГКЦ у Донецьку

Поділитися:

У з”їзді взяв участь брат Теоктист Міщук, ЧСВВ. Учасники з’їзду обговорили важливі питання, що дало змогу окреслити чіткий план праці капеланів на наступний рік.

Одною з основних тем доповідей, що прозвучали на з’їзді, був зокрема звіт про діяльність Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України (о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту). Доповідь «Про нові виклики душпастирства військовослужбовців» представив полковник Руслан Коханчук, старший офіцер відділу роботи з громадськими та релігійними організаціями Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України.
На з’їзді всі присутні ознайомилися з новими військовими душпастирями, що віднедавна стали до праці: о. Богданом Костецьким, капеланом Одесько-Кримського екзархату, о. Ігорем Табакою, капеланом Донецько-Харківського екзархату, о. Миколою Бердником, капеланом Луцького екзархату, та casino online бр. Теоктистом Міщуком, капеланом Київської архиєпархії.
Учасники обговорили проект концепції душпастирської опіки військовослужбовців, що був розроблений членами Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Капелани зазначили, що така концепція є дуже потрібною та важливою для плідного душпастирського служіння в Збройних Силах України.
Наприкінці з’їзду його учасникам була презентована та подарована нещодавно видана книга «Тріумф серця», що відображає діяльність військових душпастирів станом на сьогодні. У виданні представлена праця багатьох капеланів – учасників Четвертого Всеукраїнського з’їзду.
Усі запрошені мали змогу ознайомитися з парафією о. Михайла Заверчука, Головного військового капелана Донецько-Харківського екзархату.
Завершився з’їзд Архиєрейською Літургією в храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Донецьк, яку очолив Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський. У своїй проповіді він звернувся до військовослужбовців та правоохоронців, поділившись власним досвідом служіння в армії. За його словами, владика завдячує тому часу, який він провів на військовій службі, оскільки така праця неабияк дисциплінує, скріплює фізично та додає міцності духу. Капеланам владика побажав віддано служити нашому війську та запевнив, що таке служіння є неабияк потрібним сьогоднішньому військовослужбовцеві.
Основні рішення, що були прийняті на з’їзді:

  • Створення єдиного реєстру капеланів УГКЦ;
  • Створення програми тематичних заходів на 2011 рік (задля дотримання загального напрямку праці усіма капеланами єпархій та екзархій України);
  • Проведення Третього військового паломництва в Зарваницю у вересні 2011 р. Гасло заходу – «До Бога через Батьківщину» (беручи до уваги святкування 20-ї річниці Незалежності України).

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*