Завершився Конгрес мирян

Поділитися:

12-13 листопада у нашій обителі пройшли робочі засідання Конгресу мирян Центральної, Східної та Південної України, в якому взяли участь представники Київської архиєпархії, Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів. Метою скликання Конгресу мирян було: щоб миряни краще пізнали свої завдання в житті Церкви; щоби спільно застановилися, як вони можуть якнайкраще виконувати їх у конкретних обставинах існування та життя нашої Церкви у східних областях України. Очолили захід наші владики: Йосиф (Мілян) помічник Київської Архиєпархії, Степан (Меньок) екзарх Харківсько-Донецький, Василь (Івасюк) екзарх Одесько-Кримський, Йосафат (Говера) екзарх Луцький, Василь (Медвіт) помічник Харківсько-Донецький. Окрім мирян були присутні чисельне духовенство і монашество. З василіянських монастирів на конгрес прибули о. Макарій (Ленів) з Херсону і о. Терентій (Довганюк) з Володимира Волинського.
Захід розпочався реєстрацією учасників, а о 18 год. вл. Василь Івасюк очолив вечірню, а після того усі присутні в залах під храмом змогли повечеряти і послухати слово Блаженнішого Любомира (Гузара).
У другий день праці Конгресу після Святої Літургії, яку очолив вл. Степан Меньок, пройшли робочі засідання і обговорення різноманітних тем в групах.
Завершення Конгресу мирян відбулося в Патріяршому соборі. У проповіді, звертаючись до присутніх, Блаженніший Любомир зокрема відзначив: «Ми зібралися, щоб застановитися, куди нам далі рухатися, як має розвиватися наша Церква у цих областях України. Роздумуючи над цим, ми намагалися створити «Дорожню карту», тобто накреслити шлях, яким ми маємо іти. Це не було організаційне, структурне, земне зібрання. Ми шукали не звичайних розв‘язок, а шляху, по якому Господь Бог хотів би, щоб ми йшли. Це зібрання віруючих людей, Церкви, яка складається з архиєреїв, ієреїв, мирян. Ми накреслити, можливо не дуже досконало, як у наших обставинах виконувати Божу волю».
Крім того, Предстоятель УГКЦ, звертаючи увагу присутніх на прочитане Євангеліє, сказав: «Ми чули сьогодні запитання законовчителя: що маю робити? Ми старалися над цим застановитися в обставинах нашого життя. Ми намітили шлях, але тепер – ключовий момент. Ісус Христос, коли пояснив законовчителеві, хто є його ближнім, то вказав йому, що він має робити, щоб осягнути Боже Царство. Сьогодні я в особливий спосіб звертаюся до учасників Конгресу мирян від імені Ісуса Христа: ідіть і здійснюйте те, що ми напрацювали».
Завершився Конгрес благословенням Блаженнішого Любомира та святковим обідом.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*