Звернення Преосвященного Владики Йосифа Міляна до духовенства та мирян Київської Архиєпархії УГКЦ з нагоди Міжнародного Дня Сім’ї

Поділитися:

Київ, 13 травня 2022 р.Б.

Вих.: КА-22/174

Христос воскрес!

  1. Щороку 15 травня вся світова та церковна спільнота урочисто відзначає Міжнародний День сім’ї, зосереджуючи нашу увагу на основній клітині суспільства та «домашній Церкві». Можна з впевненістю сказати, що все найкраще, що людина отримує: дар життя, можливість всебічного розвитку, вміння співпереживати, радіти, співстраждати, відкриватися на допомогу ближньому, вона ввібрала у себе у лоні сім’ї. Тому в цей день головним завданням Христової Церкви є нагадати про важливі аспекти сімейного співжиття: Подружжя, Батьківство, Синівство.
  2. В основі кожної сім’ї закладений особливий подружній зв’язок. Християнський союз чоловіка та жінки, яких єднає Господь, є Таїнством, і жодна інша сила не повинна ламати цю єдність. У фундаменті кожного такого подружжя лежить святість та недоторканність сімейного пари, яка впродовж цілого земного життя єднається у взаємній любові, вірності, бажанні бути щасливими та ощасливити один одного. У подружжі для чоловіка його іконою, з якою і через яку він звертається до Первообразу, є його дружина, та навпаки, і саме в таких відносинах з Богом і між собою, кожен вчиться жити не для себе, а для іншого (іншої).
  3. Плодом правдивої любові подружжя є діти. Вони, зростаючи у християнській сім’ї, у своєму прагненні до святості, повинні шукати Бога, шукати Воскреслого та Переображеного Христа, дивлячись на праведне життя своїх тата та мами. Діти, які є даром для своїх батьків, повинні вчитися обдаровувати їх повагою, послухом, радістю та шанувати їх повсякчас.
  4. В цей час прагну пригадати, що у кожного з нас є батьки (чи живі, чи вже відійшли у райські обійми Бога-Отця), щоб ми могли подякувати за Божу любов, яка через любов батьків і далі проявляється у нас. Зателефонуймо мамі-татові; помолімось за упокій тих, які відійшли, щоб через спілкування і молитву завжди мати «одне серце і одну душу» (Ді. 4,32).
  5. Сучасний світ постійно змінюється та трансформується під впливом інноваційних технологій та глобалізаційних процесів, проте сім’я залишається основою, яка уможливлює весь цей сучасний прогрес, та є середовищем гармонійного життя усіх членів сімейної інституції.
  6. Сьогодні сім’ї зустрічаються з багатьма викликами. Ми бачимо скільки сімей страждають, бо хтось розчарувався у своєму подругові, хтось шукає кращої альтернативи, хтось відчув біль у серці через зраду коханої людини, багато родин страждає від нарко-, алко- та інших видів залежності котрогось із членів сім’ї. Для таких родин, ми, християнські подружжя, повинні, єднаючись у молитвах, подати руку підтримки та випромінювати світло Христової надії для подолання труднощів та усунення проблем.
  7. Найбільшим викликом, який заторкнув українську сім’ю сьогодні, є війна. Сім’ї змушені розлучатися, жити в постійному страсі й передчутті втрати один одного, в безнадії майбутнього… Не дозволяймо сьогодні війні знищувати віру нашої християнської родини. Не біймося відкривати наші серця, наші руки і простирати наші обійми тим сім’ям, у яких постійно кровоточить рана війни. Не дозволяймо страхові перемогти, а опановуймо його милосердям та бажанням послужити для наших сімей. Адже прийде час і сім’ї об’єднаються, а в нашій державі запанує справжній мир і за словами Т.Г. Шевченка «і на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

Благословення Господнє на Вас!

Єпископ-помічник, Протосинкел+ Йосиф Мілян,

Київської Архиєпархії УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*