Державні мовники до Дня захисника України транслюватимуть фільм УГКЦ “Капелани” [12-18 жовтня]

Поділитися:

Державні телерадіоорганізації висвітлюватимуть урочисті події, присвячені Дню захисника України, що відбудуться на загальнодержавному та регіональному рівнях.

Це свято відзначатиметься в Україні вперше. Воно встановлено за Указом Президента України 2014 року і відзначається 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці. Також 14 жовтня відзначається День Українського козацтва та річниця створення УПА.

Відповідно до рекомендацій Держкомтелерадіо з 12 по 18 жовтня державні ТРК наповнюватимуть ефір теле- та радіопередачами, концертами, документальними та художніми фільмами, присвяченими Дню захисника України, консолідації українського суспільства, зміцненню єдності народу навколо ідеї соборності Української держави, утвердженню ідеалів свободи і демократії.

Зокрема, 14 жовтня НТКУ планує трансляцію урочистостей з нагоди Дня захисника України, висвітлюватиме відкриття виставки «Сила Нескорених», церемонію присяги військових ліцеїстів, урочистості з Національного палацу мистецтв «Україна». Також в ефірі «UA. Перший» демонструватимуться художній фільм «Атентат. Осіннє вбивство в Мюнхені», присвячений післявоєнній збройній боротьбі УПА, та документальний фільм «Рейд» про героїзм українських військових під час виконання АТО. Крім того, саме цього дня в ефірі Першого відбудеться телепрем’єра документального фільму «Капелани» (реж. В. Дігтяренко).

В ефірі Українського радіо з нагоди Дня захисника України, окрім репортажів з урочистостей, вийдуть інтерв’ю з видатними українцями, які зробили вагомий внесок у розбудову держави, та молодими громадянами країни; коментарі про дослідження науковців історії України, діяльність дипломатичних представництв України та українських громад в інших державах.

Обласні та регіональні державні телерадіокомпанії транслюватимуть з 12 по 18 жовтня тематичні телепередачі та вітчизняні художні та документальні фільми, присвячені видатним особистостям, які захищали Україну, виборювали її незалежність та суверенітет у різні епохи. Державні мовники широко використовуватимуть матеріали з інтернет-платформи «Розкажи про героя», створеної за ініціативи Держкомтелерадіо. На цьому сервері зібрана аудіовізуальна продукція (фільми, теле-та радіопрограми, ролики тощо) про події на сході України, протистояння українського народу загарбницькій політиці Росії, про подвиги бійців Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, волонтерів, лікарів та інших учасників визвольної війни українського народу.

Також обласні та регіональні державні ТРК транслюватимуть власні проекти «Луганщина Визволена» (Луганська ОДТРК), «Весна під прицілом» (Херсонська ОДТРК), «Пам’ять священна» (Миколаївська ОДТРК), «Дорога на Схід» (Сумська ОДТРК). Харківська ОДТРК планує 14 жовтня провести телеміст «Харків – м.Щастя (Луганська область)»

Між програмами в ефірі регіональних та обласних ТРК буде розміщено соціальні ролики, заставки, звернення до громадян України учасників Другої світової, воїнів АТО, науковців-істориків та видатних діячів культури і мистецтв.

http://kapelanstvo.org.ua

 

 

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*