Монастир Пресвятої Трійці отців-василіян у м. Кам’янець-Подільський

Поділитися:

Ця стаття належить до нового розділу “Монастирі ЧСВВ”, що публікуватимуться на нашому сайті. Ми охоче розкажемо вам про монастирі Чину Святого Василія Великого, коротко ознайомимо з їхньою історією та актуальним станом. Кожен з монастирів розташований в мальовничому куточку України, багатому на історичні та культурні події. Подорожуючи Україною, ви завжди зможете знайти духовну підтримку ченців-василіян, котрі допоможуть вам молитвою та гостинністю.

Назва: Монастир Пресвятої Трійці оо. василіян у Кам’янці-Подільському
Адреса: Вул. Зарванська, 10 (Троїцька)м. Кам’янець-Подільський

Хмельницька область

Сайт: osbm-kp.com.ua
Карта:  troicka

Монастир Пресвятої Трійці отців-василіян у м. Кам’янець-Подільський було засновано у 18 столітті. До того Троїцька церква була кафедральною, монастирську церкву вважають за найстаршу між іншими стародавніми церквами Кам’янця.

Церква св. Трійці входить до комплексу Святотроїцького монастиря (пам’ятка архітектури ХV-ХІХ ст.). Церква знаходилася в північній частині Старого міста, на високому земляному пагорбі, що був обнесений кам’яним підмурком. Після виходу з міста турецьких військ більшість житлової забудови та храмів були в руїнах. Троїцька церква також була зруйнована. Лише в 1722 р. вона постала з руїн зусиллями отців-василіян, які заснували при храмі монастир та школу.

3

Детальніше про історію монастиря 18-20 століття: http://osbm-kp.com.ua/?page_id=13.

23 вересня 1996 р. Кир Любомир Гузар благословив заснування в Кам’янці василіянської обителі (з 27 липня 1998 р. – резиденції), першим настоятелем якої призначено брата Давида Кулинича, що розпочав будівництво церкви. На настоятельство о. Йосифа Будая (2005-2010 рр.) припадає припадає період найінтенсивнішої розбудови храму Пресвятої Трійці, тоді також повернено кілька кімнат-келій монастиря, який і надалі залишається гуртожитком.

IMG_5323

Всередині храму

10 липня 2010 р. за участі єпископа Кам’янець-Подільського Леона Дубравського (РКЦ), близько 30 священиків та численних вірних храм освятив правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк. 17 серпня 2010 р. декретом Преосвященнішого Василія Семенюка василіянській монастирській церкві Пресвятої Трійці надано статус парафіяльної.

З 2014 року ігуменом монастиря є о. Єремія Рибаков, ЧСВВ.

За матеріалами сайту монастиря ЧСВВ у Кам’янці-Подільському

Фото Flickr

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*