Обрано нового Протоархимандрита Василіянського Чину святого Йосафата та головних радників

19 липня 2022 року Генеральна капітула Чину Святого Василія Великого, яка проходить у Папській Українській Колегії святого Йосафата у Римі від 11 липня, обрала нового Протоархимандрита Чину та його радників. Новим Генеральним настоятелем Чину став багатолітній духівник Колегії святого Йосафата о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, із Провінції отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні.

О. Роберт Роман Лисейко, ЧСВВ народився 9 вересня 1976 року у Яворові на Львівщині. Після закінчення школи у рідному місті вступив до Василіянського Чину 9 липня 1993 року у монастирі святого Миколая у Крехові. Після закінчення новіціяту проходив філософсько-богословські студії в Папському Григоріянському Університеті в Римі. Вічні обіти склав 1 червня 2000 року у Римі, а ієрейські свячення отримав 8 липня 2001 року в Жовкві з рук владики Єфрема Кривого, ЧСВВ.

Священиче служіння здійснював у Новому Ульмі в Апостольському Екзархаті для українців католиків візантійського обряду в Німеччині, а в 2005-2007 роках повернувся до Риму для продовження навчання, здобувши ліценціатський ступінь з філософії в тому ж Папському Григоріянському Університеті.

У 2007 – 2012 роках виконував служіння Ректора Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського та ігумена монастиря святого Йосифа у Брюховичах біля Львова. Після короткого перебування у монастирі в Бару на Вінниччині у 2012-2013 роках, був переведений до Риму. У 2013-2017 роках навчався в Інституті психології Папського Григоріянського Університету, від 2016 року – Духівник Папської Української Колегії святого Йосафата, а від 26 травня 2021 – Головний Радник Василіянського Чину святого Йосафата. Після створення Апостольського Екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії виконував відповідальне служіння референта по захисту неповнолітніх.

Для допомоги о. Протоархимандриту в управлінні Василіянським Чином, до якого входять десять провінцій і більше 500 ченців у цілому світі, Генеральна капітула обрала чотирьох радників. Першим радником і Генеральним Вікарієм став о. Ілля Броновський, ЧСВВ з провінції Найсвятішого Спасителя, (Україна), другим радником – о. д-р Луїс Касіян, ЧСВВ з провінції святого Йосифа (Бразилія), ректор Колегії святого Йосафата, третім – о. Маврикій Попадюк, ЧСВВ з провінції святого Йосифа (Бразилія), четвертим – о. Тимотей Коцур, ЧСВВ з провінції Найсвятішого Спасителя, (Україна), директор української редакції Ватиканських новин.

Молімося за Протоархимандрита та його радників, нехай Господь Христос за молитвами Пречистої Богородиці, святого отця нашого Василія Великого, святого священномученика Йосафата і всіх святих завжди супроводжує їх для втілення місії Чину Святого Василія Великого у Христовій Церкві.

Інформаційний відділ отців Василіян

За матеріалами: Vatican NewsАпостольський Eкзархат в Італії