Священики київського монастиря отців-василіян взяли участь у празнику та конференції у Вільнюсі

Поділитися:

9 листопада 2014 р. у Василіянському монастирі святого Йосафата у Вільнюсі (Литва) в рамках ХІ Міжнародної наукової конференції «Чин Святого Василія Великого: освітня діяльність» та з нагоди празника святого священномученика Йосафата відбулася святкова Божественна Літургія, яку очолив Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі, Архимандрит Сергій Гаєк, у співслужінні з Отцями Василіянами на чолі з Протоігуменами: о. Пантелеймоном Саламахою, ЧСВВ (Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні) та о. Павлом Райчинцем, ЧСВВ (Провінція Святого Миколая в Україні). У заходах взяв участь о.-ігумен київського монастиря о. Роман Шуп’яний та о. Тарас Тижник, Провінційний консультор (Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні).

Василіяни у Вільнюсі

Василіяни у Вільнюсі

Під час Літургії, головний служитель звернувся до присутніх з проповіддю, у якій підкреслив історичну цінність Василіянського монастиря у Вільнюсі, адже саме до цієї, в той час запустілої, обителі, у 1604 р. вступив Св. Йосафат, відновивши в ній не лише монаше життя, але й зробивши її центром суспільно-релігійного життя для різних національностей і віросповідань.

Василіяни у Вільнюсі Василіяни у Вільнюсі

На закінчення Літургії священнослужителі та вірні молитовно звеличили св. Свщмч. Йосафата величальною піснею. Були виголошені подяки та відбулося вручення грамот з нагоди святкової події.

Василіяни у Вільнюсі

Після богослужінь учасники зібралися для продовження наукової конференції, яка цими днями відбувається у Вільнюському монастирі. Тема доповідей цього дня була така: «Храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі і монахи-василіяни». Під час конференції диякон Богдан П’єтночко, ЧСВВ з Василіянського монастиря у Варшаві виголосив доповідь на тему «Вільнюські монахи-василіяни: Маркіян Кульчицький і Іван Ольшевський та авторство „Оборони Вільнюського монастиря”».

Василіяни у Вільнюсі

Конференція продовжилася у м. Скапішкіс та м. Шауляй, де заслухані доповіді на тему «о. Василь Зінько, ЧСВВ у нашій пам’яті і трудах». Завершення наукового заходу відбулося 11 листопада у Вільнюсі в день свята Матері Божої Милосердя святковою Літургією в каплиці Матері Божої Остробрамської (Вранішньої Зорі).

 

 Каплиця Матері Божої Остробрамської (Вранішньої Зорі)

Каплиця Матері Божої Остробрамської (Вранішньої Зорі)

 Повідомив о. Францик Онисько, ЧСВВ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*