Блаженніший Святослав провів відкриту лекцію в Інституті св. Томи Аквінського у Києві

Поділитися:

27 січня відбулася відкрита лекція “Етика чесноти і східне християнство” у Інституті Томи Аквінського в м.Києві, яку провів Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). На початку відбулася латинська Меса, яку відслужив, у співслужінні з Главою УГКЦ Високопреосвященніший Архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон,  Апостольський нунцій в Україні.

Патріарх зазначив, що він дуже радіє з можливості бути присутнім у Інституті, який є філією Папського університету Angelicum, адже сам, як відомо, навчався в університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув ліценціат, а згодом і докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції.”Все те. що буду говорити, навчився серед домініканців. Тому буду вертати борги. У нашій Церкві закінчується тиждень молитви за єдність усіх християн, отже тішуся, що можемо спільно з нашими західними братами звершувати Євхаристію, яка є свідченням цієї єдності”, – сказав Блаженніший Святослав.

“Сьогодні спостерігаємо велику трудність у розмові про чесноти, адже існує певний термінологічний бар’єр в українській мові у визначенні терміну “чеснота”, – зазначив Патріарх. – “Така сама трудність є і у трактаті чесноти в моральному богословії. В перекладі з грецької “чеснота” означає “пристосовувати когось до чогось, формувати”.

У своїй лекції Глава УГКЦ розповів про історію розвитку в богословії чесноти та про спільності і відмінності у тлумаченні цього поняття в Західних та Східних Отців Церкви: “Чеснота – можливість та здатність до досконалості, закладена у людській душі, яка здобувається за допомогою Божої сили.

Відтак Блаженніший підсумував, що “богословіє є величезним скарбом християнської мудрості, а завданням сучасного богослова є розуміти і черпати з богословія чеснот Церкви, допомогти людині зрозуміти їх”.

За матеріалами Інформаційного центру КТДС

Слухати лекцію Блаженнішого Святослава:

Блаженніший Святослав про чесноти, ч.1

Блаженніший Святослав про чесноти, ч.2

Блаженніший Святослав про чесноти, ч.3

фото Вікторії Семенової

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*