Монастир св. Онуфрія у Львові

Поділитися:

Ця стаття належить до нового розділу “Монастирі ЧСВВ”, що публікуватимуться на нашому сайті. Ми охоче розкажемо вам про монастирі Чину Святого Василія Великого, коротко ознайомимо з їхньою історією та актуальним станом. Кожен з монастирів розташований в мальовничому куточку України, багатому на історичні та культурні події. Подорожуючи Україною, ви завжди зможете знайти духовну підтримку ченців-василіян, котрі допоможуть вам молитвою та гостинністю.

Назва: Монастир св. Онуфрія оо. василіян у Львові 
Адреса: Вул. Богдана Хмельницького, 36

м. Львів

79000 

Сайт: osbm.in.ua
Телефон: +38 032 297 55 85
Деталі: Осідок протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Василіянського Чину святого Йосафата
Ігумен: о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ
Карта:  vas

Монастир св. Онуфрія, що належить сьогодні оо. василіянам, датують приблизно XIII століттям. У 1460-1463 роках львівський міщанин Степан Дропан склав на монастир пожертву. Ця дата певний час і вважалась датою заснування.

5892485194_5d69cb99cb_b

Усередині монастиря, який знаходиться у центрі міста – неподалік Оперного театру – проте дуже затишно і спокійно. На подвір’ї обителі завжди чисто, доглянуті квіти. Сад, що за церквою, мальовниче доповнює панораму міста, що відкривається з дзвіниці.

Монастир знаменитий тим, що тут містилася найдавніша українська друкарня. Сам першодрукар Іван Федорович (Федоров) мав тут свою друкарню в келії св.Онуфрія. У 1574 р. тут було видано першу друковану українську книгу “Апостол”. Друкарню Федоровича пізніше викупила Ставропігія. Друкарями були ченці Мина та Пафнутій. Існувала друкарня до 1616 р.

5892483886_0d020bd34d_b

Сам монастир проіснував до 1946 року (ліквідований московсько-більшовицькою владою). Центральний василіянський архів і бібліотеку, що розміщувались на той час в монастирі, розподілили між державними архівами і бібліотеками.

5892482488_1158ddb93f_b

З 1904 року досі (з перервою на період підпільної діяльності Української Греко-Католицької Церкви) монастир святого Онуфрія є осідком протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Василіянського Чину святого Йосафата. Ігуменом монастиря з серпня 2012 року є о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, протоігуменом – о. Пантелеймон Саламаха.

Інтернет-сторінка монастиря: osbm.in.ua

Фото Flickr

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*